Futbalisti zo Štiavničiek v pondelok popoludní odštartovali svoju letnú prípravu pod vedením nového trénera Norberta Hrnčára. Ten si už vybral aj svojho asistenta, ktorým bude bývalý ligový hráč – východniar Richard Höger, ktorý trénersky pôsobil v Košiciach či Prešove. Celkovo bude vynovenému realizačnému tímu počas letnej prípravy k dispozícii až tridsiatka hráčov.

V zostave Dukly k veľkým zmenám nedochádza. V červeno-bielom sa už nepredstavia Marek Bažík, ktorému skončila zmluva a Marekovi Kuzmovi skončilo hosťovanie. Na to naopak nadviaže Radoslav Augustín, v Dukle zostáva i úspešný útočník Martin Matúš. Prekvapením je pokračovanie kapitána Martina Poljovku, ktorý už vlani ohlasoval poslednú sezónu, ale svojim výkonom napokon každého presvedčil, že miesto v kádri ešte jednoznačne má. Neodchádza ani ďalší stopér Norbert Gyömbér, ktorý mal podľa médií ešte minulý týždeň prejsť do bratislavského Slovana. „Vedel som aj o záujme Slovanu a musím sa priznať, že som aj uvažoval nad touto ponukou, ale nakoniec som sa rozhodol zostať ešte tu. Som tu šťastný, našiel som tu druhý domov a chcem tu zostať,“ povedal pre fkdukla.sk reprezentant Slovenska do 21 rokov. Matej Podstavek, ktorý v uplynulej sezóne pôsobil v treťoligovej Kremničke, posilní zadné rady podobne, ako aj siedmi dorastenci klubu, ktorý zabojujú o svoju šancu na všetkých postoch.

Od budúceho týždňa čaká Hrnčárových zverencov zápasová príprava, počas ktorej absolvujú aj krátke sústredenie v Rakúsku či turnaj v Českej republike.

Prehľad prípravných zápasov FK Dukla počas letnej prípravy:

20.06.2012  Sturm Graz – Dukla BB                            18,30 hod.  SV Stallhofen
22.06.2012  Mattersburg – Dukla  BB                          18,30 hod.  Pilgersdorf
26.06.2012  Dukla BB – ŽP Podbrezová                      15,00 hod.  Badín
30.06.2012  Dukla BB – MTK Budapešť                      15,00 hod.  Šahy
05.07.2012  Bohemians Praha – Dukla BB                  turnaj Žirovnice
05.07.2012  Dukla Praha – Dukla BB                           turnaj Žirovnice
07.07.2012  FC Eger – Dukla BB                                 14,00 hod.  Eger

14.07.2012  1. kolo CL na ihrisku  súpera  FK Senica – Dukla