Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica nastúpili v rámci osemfinále Slovnaft Cupu na štadióne mužstva FK Poprad. V súboji dvoch tímov z II. ligy sa udialo všetko podstatné v druhom polčase, ktorého úvod zvládli lepšie hráči Popradu. Dukla tak po prehre pod Tatrami končí v Slovenskom pohári pred bránami štvrťfinále

Hostia hrozili na štadióne pod Tatrami v úvodných minútach z rohových kopov, ale rýchly gól sa im nepodarilo streliť. V 11. minúte sa k sľubnej štandardke z blízkosti ľavého rohu pokutového územia dostali Popradčania a Horváthova hlavička po centrovanej lopte od Zošáka trafila Krejčího rukavice. O 5 minút na to mali domáci vážnejšiu príležitosť, keď sa lopta odrazila v pokutovom území Dukly k voľnému Andrićovi, ktorý nastrelil sieť len z bočnej strany. Na prelome 30. minúty sa hráči Banskej Bystrice odhodlali k ofenzívnemu ťaženiu, ale narážačka Polievku s Tóthom bola zachytená, Willwéberova strela zblokovaná a Migaľov pokus z diaľky mieril nad domácu bránu. Diváci stopercentnú tutovku v prvom polčase nevideli, keďže hra sa odvíjala najmä medzi šestnástkami a mužstvá tak išli do šatní za bezgólového stavu.

Doposiaľ najvážnejšiu príležitosť videli diváci na konci 51. minúty a vypracovalo si ju mužstvo Popradu, keď kapitán Podtatrancov Štefan Zošák poslal do pokutového centrovanú loptu, ktorú sa snažil dostať do siete Lopez Da Silva, ale brankár Krejčí zasiahol dobrým zákrokom. O pár minút na to sa však už lopta vlnila v sieti. Enzo Arevalo prihral z pravej strany na os ihriska Zošákovi, ten posunul loptu Slebodníkovi a jeho strelecký pokus sa od Staršieho odrazil za bránkovú čiaru, vďaka čomu išli domáci do vedenia. Poprad pokračoval v dobrom vstupe do druhého polčasu a v 60. minúte viedol už dvojgólovým rozdielom, keď dostal v šestnástke hostí loptu Slebodník a peknou strelou z otočky do ľavého horného rohu brány prekonal Krejčího. Dukla sa snažila niečo so zápasom urobiť a v 80. minúte vybojoval pokutový kop Róbert Polievka. Loptu si na biely bod postavil Blažej Vaščák, ale útočník Dukly trafil len ľavú žrď Malecovej brány. V samom závere sa ešte po prihrávke Zošáka nemýlil zoči-voči brankárovi Krejčímu domáci Enzo Arevalo a presným zakončením spečatil na konečných 3:0.

Slovnaft Cup – Osemfinále – Poprad

FK Poprad – MFK Dukla Banská Bystrica 3:0 (3:0)

Góly: 56. Starší (vla.), 60. Slebodník, 90. Arevalo. ŽK: 45+1. Slebodník, 53. Pajer, 82. Jančak – 57. Tóth, 77. Polievka.

Zostava FK Poprad: Malec – Maslo (63. Jančak), Luberda (69. Gallovič), Horváth, Zekucia, Pajer, Junior, Arevalo, Zošák (C), Grešák, Andrić (36. Slebodník).

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Krejčí – Migaľa, Prikryl, Gaško, Starší – Holub (67. Snitka), Wilwéber – Polievka, Tóth (67. Vaščák), Dolný (79. Savić) – Laksík.

Najbližšie sa futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica predstavia v nedeľu, 3. novembra o 10:30 v Žiline, kde sa na štadióne pod Dubňom stretnú s B-tímom domáceho MŠK, ktorému budú chcieť oplatiť prehru z 1. kola.