Prvý septembrový deň odohrala Dukla zápas na pôde Interu Bratislava v ich domovskom stánku v Stupave. Celodenné zrážky zhoršili kvalitu hracej plochy pre oba celky. Dukla si zo zápasu neberie ani bod, keďže o výsledku rozhodlo úvodných tridsať minút.

Brankár Adam Krejčí svojich spoluhráčov tentokrát nepodržal.

Domáci zaskočili hostí a už v 13. minúte vyhrávali 2:0. Prvý gól padol v 8. minúte po chybe v zadných radoch. Šulc využil nedorozumenie medzi brankárom a stopérom a špičkou kopačky poslal Inter do vedenia. O päť minút neskôr už Baldovský zvýšil na 2:0 po nechytateľnej strele do vinkla brány. Po dvoch strelených góloch Dukla ovládla hru, zvýšila tempo a preniesla dejisko na polku súpera. Inter ale udrel po tretíkrát po akcii z pravej strany keď Fedor zvýšil na 3:0. Inter tak v prvom polčase maximálne využil všetky strelecké pokusy.

V druhom polčase sa po výdatných zrážkach ihrisko zmenilo na plaváreň. Dukla tlačila súpera viac do šestnásky a snažila sa o rýchly kontaktný gól. Ten prišiel až v 70. minúte po pokutovom kope. Ten premenil Snitka a znížil na 3:1. Dukla vyčerpala všetky striedania a v závere dohrávala už len v desiatich po zranení Kollátiho. O druhé zníženie sa postaral v 83. minúte Tawanda Tapiwa Muchaya. Terén ihriska bol premočený čo stažovalo aktivitu oboch celkov. Dukle sa už nepodarilo vyrovnať a z Bratislavy odchádza bez bodu.

„Z môjho uhla pohľadu o zápase rozhodla efektivita súpera v úvodných tridsiatich minútach. Ďalší zápas nás čaká derby proti Pohroniu ktoré zatiaľ ešte neprehralo. Pohronie má svoju kvalitu ale z našej strany to začína poctivou prípravou. V zápase chceme bodovať naplno a pripraviť im tak prvú prehru v sezóne,“ priblížil manažér MFK Dukla Ivan Šimko.

FK Inter Bratislava – MFK Dukla Banská Bystrica 3:2 (3:0)

Góly: 8. Šulc, 13. Baldovský, 27. Fedor – 70. Snitka, 83. Tawanda Tapiwa Muchaya. ŽK: 34. Fedor, 62. Šulc, 69. Šalata – 53. Vajda, 61. Migaľa. Zápas v Stupave sledovalo 140 divákov.

Zostava FK Inter Bratislava: Morgos – Štrba, Šalata (C), Tóth, Labuda, Šulc (77. Victor Oluyemi Olatunji), Gilian, Fedor (68. Damien Clément Marie), Baldovský, Usman Adekunle Issa (90. Jovan Vladimir Pavlović), Christopher Edson Christina.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Krejčí – Vajda, Prikryl (55. Malík), Kupčík – Kolláti, Migaľa, Snitka, Willwéber, Starší (63. Žilinec) – Savić, Laksík (71. Muchaya).

Duklu čaká najbližšie jarmočný zápas. Už v piatok 7. septembra o 16.30 h privíta v regionálnom derby FK Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa. Žiarskych hráčov v súčasnosti trénuje bývalá veľká legenda útoku Dukly Milan Nemec.