Po zlých výkonoch z predošlých zápasov si tréner Štefan Zaťko jednotlivo povolal hráčov „na koberček“ a na Štiavničkách nastalo niekoľko zmien. Pred časom sa asistent trénera Dušan Tóth vyjadril, že sa zdynamizovali tréningy, ale hráči mali napríklad aj spoločnú opekačku. Väčšiu ľahkosť v hre už bolo cítiť aj v minulotýždňovom prípravnom zápase s druholigovým Sencom, ktorý po suverénnom výkone Dukla vyhrala 3:0. Zaťkovi zverenci však ešte majú na čom pracovať, keďže v predohrávanom 12. kole v Nitre stratili vedenie a nakoniec len remizovali 2:2.

FC Nitra – FK Dukla Banská Bystrica 2:2 (1:2)

Góly: 21. Rák, 86. Gajdoš – 20. Jakubko, 25. Bažík; ŽK: Gajdoš – Pančík; ČK: 90.+ Gajdoš (po druhej ŽK); Stretnutie sledovalo 690 divákov.

FC Nitra: Chudý – Kaspřák, Šimončič, Kolmokov, Harbuľák – N’Tuli – Hodúr, Držík (75. Gajdoš), Sloboda (60. Kolár) – Mikuš (60. Šimonek), Rák.

FK Dukla Banská Bystrica: Belic – Ľupták (66. Hučko), Poljovka, Gyömbér, Savič – Rejdovian (61. Považanec) – Hlinka, Bažík (87. Prekop),  Pančík – Uškovič, Jakubko.

Banskobystričania začali pod Zoborom aktívne a svoju útočnú snahu okorenili gólom v 20. minúte, keď Uškovič v šestnástke nahrával kanonierovi Jakubkovi, a ten s prehľadom zakončil za Chudého. Domáci pred takmer prázdnymi tribúnami vyrovnali už o necelú minútu na to, keď ukázali, že aj oni dokážu v šestnástke súpera spolupracovať. Mikuš nahral na Ráka, s ktorým si obrancovia Dukly nedokázali poradiť a Belic už musel loviť loptu zo svojej siete. Facka Dukle pomohla a okamžite sa snažila tvoriť ďalej a keď Bažíkovu strelu v 25. minúte Chudý neudržal, Dukla opäť viedla. V 30. minúte mohol opäť skúsený stredopoliar Marek Bažík zvýšiť z protiútoku svojho tímu, ale mieril len do gólmana domácich. Útočné duo Jakubko – Uškovič vyrábalo obrane Stachurovho tímu problémy, ale viac už v prvom polčase nevymyslelo a domáci kanonier Rák rovnako nevyužil svoju šancu zo 43. minúty.

Nitrania sa v druhom polčase prebudili a boli jasne aktívnejší, aj keď ich snahu mohol už v 52. minúte zmariť Jakubko, no mieril len nad Chudého bránu. Potom už Belica viackrát zamestnával domáci strelec Rák a rožky začal vytŕčať aj ex-duklista Gajdoš. V 76. minúte strieľal tesne mimo, o niekoľko minút si s jeho ďalšou strelou Belic poradil, ale v 86. minúte už stredopoliar Nitry spôsobil svojim spoluhráčom úsmev na tvári, keď po Rákovom centri zakončil za skúseného brankára Dukly. V posledných minútach už Zaťkovi zverenci stav nezvrátili, a tak si do tabuľky pripísali len chudobný bod.

Už v utorok o 17.30 h odohrá Dukla prvý zápas štvrťfinále SLOVNAFT CUPu v Trnave a potom v sobotu 22. októbra privíta na Štiavničkách o 14.30 h Dunajskú Stredu.