Nováčik sa na Štiavničkách nabehal, ale vo finále bol bezzubý a skúsenejší Banskobystričania zvíťazili vďaka dvom nádherným gólom Mareka Hlinku a Martina Jakubka. Ostrieľaný kanonier červeno-bielych sa vďaka tomu naďalej drží na čele tabuľky ligových strelcov.

Zverenci Štefana Zaťka v posledných dvoch domácich zápasoch proti Slovanu a Žiline sklamali, o to väčšia bola ich motivácia priniesť v sobotu opäť na Štadión SNP futbalovú radosť svojím fanúšikom. Tých prišlo len 1380, ale napriek tomu v prvom polčase aj potleskom hnali svojich futbalistov dopredu. Mali totiž prečo, aj keď behaví Trenčania na čele s trojicou legionárov Peltier – Salinas – Depetris boli neustále aktívni a hrozili, na Belica vysielali zväčša len propagačné strely. Naopak Hlinkova hlavička v 17. minúte a Jakubkova skvele umiestnená strela v 33. minúte skončili za Volešákom. Keď v druhom polčase viackrát podržal Duklu gólman Belic, nemali hostia nárok ani na bod a Dukla zaslúžene zvíťazila.

Pred domácim publikom sa Dukla predstaví opäť v piatok o 17.30 h, kedy privíta Zlaté Moravce.

FK Dukla Banská Bystrica – AS Trenčín 2:0 (2:0)

Góly: 17´ Hlinka, 33´ Jakubko. Žlté karty: 59´ Hučko, 68´ Poljovka, 81´ Turňa – 45´ Peltier, 48´ Kleščík, 70´ Depetris. Červená karta: 76´ Hučko (po 2 ŽK).

FK Dukla Banská Bystrica: Belic – Turňa, Poljovka, Kupčík (57. Chupáč), Hučko – Hlinka (46. Prekop) – Ľupták, Bažík, M. Pančík  – Laksík (63. Brašeň), Jakubko.

AS Trenčín: Volešák – Godál, Kleščík, Ševela, Holúbek – V. Horváth – L. Peltier, Štefánik (53. Malec), Salinas (76. Čögley), Hlohovský (53. P. Mazan) – Depetris.