V 22. kole Tipos III. liga Stred Dukla zvládla zápas na pôde Čadci. Plným bodovým ziskom tak Dukla stále ostáva lídrom tabuľky a svoj náskok aktuálne zvýšila na osem bodov.

Úvod zápasu patril jasne Dukle, ktorá už od prvých minút začala so súvislým tlakom. Ich tlak Čadca neustála a v 22. minúte otváral skóre Herich. Gól padol po štandardnej situácii, kde sa pred brankárom najlepšie zorientoval Herich a hlavou prekonal brankára Hlavu. Po góle ožili aj domáci hráči a zápas sa vyrovnal. Čadca si vytvorila k záveru tlak, z ktorého však vyrovnávajúci gól nevyťažila.

Druhá polovica zápasu bola dynamickejšia. Hneď v úvode sa domáci snažili vyrovnať, avšak chýbala im presnosť v koncovke. V 54. minúte nasadil tréner Dukly Dušan Tóth prvého žolíka, keď na ihrisku Kolláti vymenil Ďanovského. Ševčík za nedovolený zákrok dostal v 65. minúte jedinú žltú kartu. Dukle sa nedarilo streliť upokojujúci gól na 2:0. Boli k tomu blízko po dvoch štandardných situáciach, ale rozhodca odmával ofsajd. Radosť Dukly zariadil v 90. minúte Urgela, keď v samostatnom úniku prekonal brankára a Banskobystričania si poistili tri body.

TIPOS III. liga Stred – 22. kolo – Čadca

FK Čadca vs. MFK Dukla Banská Bystrica 0:2 (0:1)

Góly: 22. Herich, 90. Urgela. ŽK: Ševčík (Dukla). Zápas sledovalo 130 divákov.

Zostava FK Čadca: Hlava – Tlelka (C), M. Jarabica, P. Jarabica, Zimka, Polka, Šebík, Kulla (86. Maslík), Piňo, Pliešovský

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Krejčí – Herich, Zumrovski, Tóth (75. Gaško), Starší (80. Lukáč), Laksik, Ševčík (66. Urgela), Snitka, Kovanič, Savić (C), Ďanovský (54. Kolláti)

Po zápase pre BBonline.sk povedal:

Norbert Juračka (asistent trénera Banskej Bystrice): “V súčasnosti máme pred sebou dva dôležité duely. Pripravujeme sa na ne a chceme v nich naplno bodovať. Ak ich zvládneme, môžeme byť na veľmi dobrej ceste kde nebudeme pod tlakom ani my a ani hráči. Atraktívny bude duel už túto nedeľu s Rimavskou Sobotou, na ktorý verím príde aj veľa fanúšikov.“

Ďalší zápas odohrá Dukla vonku proti Liptovskému Hrádku v utorok 8. mája o 16.00 hod.