Banskobystrická Dukla zavítala po reprezentačnej prestávke v 12. kole Corgoň ligy do Dunajskej Stredy.

FK DAC 1904 Dunajská Streda – FK Dukla Banská Bystrica 0:0

ŽK: 60. Konečný, 85. Z. Harsányi – 61. M. Pančík.

Zostavy:
DAC: Kováč – I. Obert (82. Halimi), Struhár, Hrabáč, Konečný – Helísek, Boya Ntsogo, Hílek, Michal Gašparík – Z. Harsányi, Matůš (74. N´Kendo).

FK Dukla: Boroš – Brašeň, Adámik,Vajda, Savič – Pečovský, Hlinka – Pich, Gajdoš (76. Uškovič), T. Hučko (46. M. Pančík) – Hesek.

Vyrovnaný súboj tabuľkových susedov na Žitnom ostrove  priniesol  priemerný slovenský futbal. Domáci boli v prvom polčase jednoznačne aktívnejší a obrana Dukly mala od úvodu množstvo práce.


il. foto: Branislav Račko

V šiestej minúte sa po Struhárovej prihrávke dostal v šestnástke hostí k lopte Harsányi, ale s jeho strelou po zemi nemal Boroš problémy. Radványiho zverenci sa neustále dostávali do šancí cez otvorenú obranu Dukly, na ktoré červeno-bieli odpovedali len veľmi bezzubo.

Do druhého polčasu už Karol Marko neposlal Tomáša Hučka, ktorého nahradil Michal Pančík. Striedanie sa vyplatilo, pretože práve Pančík po svojej strane ťahal niekoľko útočných akcií. Hra  sa maximálne vyrovnala, lenže  diváci, ktorí už po expresnej inštalácii kamerového systému mohli byť na dunajskostredskom štadióne,  spokojní už určite byť nemohli. V 80. minúte sa podarilo Uškovičovi nájsť cestu pomedzi domácich obrancov a poslať loptu na Picha, ktorý v šestnástke namieril tesne vedľa  Kováčovej brány. Nepresnosti a minimum čo i len náznakov šancí  – takýto futbal trápil vyše štyri tisícky divákov až do samého záveru. Dukle tak ďalej patrí ôsma priečka v tabuľke, aktuálne so ziskom 16 bodov a stratou desiatich bodov na vedúcu Žilinu. Deviata je práve Dunajská Streda, ktorá má na konte 13 bodov.