Aj keď Dukla už po ôsmych kolách Corgoň ligy nastrieľala viac než polovicu vlaňajších gólov, na Štiavničkách sa rozhodli vystužiť ofenzívu ešte viac. Tréner Hrnčár, ktorý sa so svojou družinou musí snažiť o odčinenie vypadnutia zo Slovnaft Cupu, získal na hosťovanie mladého talentovaného útočníka Matúša Marcina.

matúš marcin„Oslovil ma tréner Hrnčár s tým, že môžem pomôcť Dukle aj sebe a dohodlo sa to veľmi rýchlo,“ povedal po svojom štvrtkovom príchode na Štiavničky len devätnásťročný odchovanec Tatrana Prešov. Práve v drese koňarov pôsobil v ostatných dvoch sezónach pri A mužstve, pričom už od šestnástich rokov je pravidelne nominovaný do reprezentačných výberov. Aktuálne je členom slovenského výberu do 20 rokov. V lete prestúpil do tímu českej najvyššej súťaže – FC Vysočina Jihlava, ktorý trénuje František Komňacký. Do A mužstva sa mu ale nateraz presadiť nepodarilo. „Možnosť hosťovania som prijal preto, pretože som v Jihlave nehrával. Teší ma, že mi Dukla dala možnosť. Do Čiech som išiel s tým, že sa chcem presadiť. Na tréningoch som robil všetko preto, ale možnosti som nedostával. Teraz verím, že v Dukle budem pravidelne hrávať,“ dodal Matúš Marcin.

„Sme radi, že sa nám na poslednú chvíľu podarilo dotiahnuť príchod tohto mladého ofenzívneho hráča. Veríme, že podľa želania trénerov, zvýši konkurenciu v našom mužstve,“ uviedol pre fkdukla.sk generálny riaditeľ banskobystrického klubu Tomáš Geist.

Banskobystrickí hráči nastúpia po reprezentačnej prestávke na najbližší ligový zápas v sobotu 14. septembra o 17.30, kedy na Štiavničkách privítajú Slovan Bratislava už aj s Róbertom Vittekom. Dukla je po ôsmych odohraných kolách Corgoň ligy na šiestom mieste tabuľky s dvanástimi bodmi za tri výhry, tri remízy a dve prehry.