Quantcast

Predposledné Košice privítali piatu Duklu, ktorá na východ cestovala s jednoznačnou ambíciou priniesť domov tri body. Výkony hráčov banskobystrickej Dukly sú však až príliš často závislé od výkonu ich súperov. Proti silnejším sa dokážu červeno-bieli namotivovať k fantastickému výkonu a naopak hre slabších súperov sa radi prispôsobia. A potom sa stane to, čo aj v zápase 24. kola CL.

MFK Košice – FK Dukla Banská Bystrica 2:1 (1:0)

Góly: 45.+ U. Matič, 49. K. Kuzma – 87. Jakubko. ŽK: 88. Tofiloski, 90. Diaby – 52. Hesek, 76. M. Pančík.

Zostava MFK Košice: Tofiloski – Mikuláš Tóth, T. Dobias, R. Cicman, Čonka – Juhar (64. Diaby), U. Matič (86. Ujčík), K. Kuzma, Šinglár, Viazanko – D. Škutka (76. Karaš)
Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Boroš (26. Ďurčo) – Pleva, Kupčík, Poljovka, Hučko – M. Pančík, Pečovský, Prekop, Brašeň (46. Johancsik) – Hesek (55. Považanec), Jakubko.

Zápas začal v pomalom tempe, v ktorom spočiatku síce hru kontrolovala Dukla, lenže prvú väčšiu šancu mali domáci zverenci Štefana Tarkoviča. Tí si uvedomovali, že Duklu doma neporazili už štyri roky a v tomto duchu sa niesla aj akcia v deviatej minúte. Juhár sa ocitol v dobrej streleckej pozícii pred Borošom, lenže svojou strelou mimo brány ho zachytať si nenechal. Naopak Boroš mohol oželieť chytanie lopty pred rozbehnutým Škutkom v dvadsiatej minúte. Ten bol totiž v ofsajde, ale rozbehnutý ešte prebehol cez Borošovu ruku, ktorá už pevne zvierala loptu. Po krátkom ošetrení to síce vyzeralo, že brankárska jednotka Dukly nebude musieť zísť z ihriska, ale kyslý výraz z tváre nezmizol ani po niekoľkých minútach, a tak sa dal Boroš vystriedať. Na jeho miesto prišiel mladý, ale za to už zo štartov v Corgoň lige, či mládežníckych reprezentácií skúsený Ján Ďurčo. Dukla si vytvorila tlak v druhej polovici prvého polčasu, avšak gólové šance vyrábali domáci. Vyťažili z nich až v nadstavenom čase prvého dejstva. Juhár vybojoval loptu pred Ďurčom, vykopol na Uroša Matiča, ktorý zavesil tak, že domáci išli do kabín spokojnejší.

Košičania potom hneď z úvodu druhého polčasu zvýšili na 2:0. Kamil Kuzma vymietol z priameho kopu šibenicu Ďurčovej brány, a Dukle nezostávalo iné, len zvýšiť obrátky. To isté si zrejme povedali aj domáci, keď Poljovkova chyba v 56. minúte mohla priniesť už výsledok znamenajúci rozdiel triedy, ale hostia nasmerovali strelu len do Ďurča. Martin Juhár už o niekoľko minút našiel v šestnástke Dávida Škutku, ktorý poslal jemnú hlavičku na hosťujúceho gólmana. Už spomenutý Juhár o minútu nastrelil na Viazanka, ktorý bol z hranice šestnástky tiež blízko k zvýšeniu stavu, ale loptu vystrelil mimo. A aj keď na druhej strane štipľavo strieľal spomedzi obrancov Košíc Jakubko, domáci sa naďalej udržiavali na útočnej polovici. V závere vsadili červeno-bieli všetko na Jakubka, snažili sa hrať na svojho najkvalitnejšieho hráča a nakoniec sa im to aj oplatilo. V 86. minúte sa „tank“ presadil, keď hlavou správne nasmeroval rohový kop svojho tímu a Tofiloski bol bezmocný.  Lenže to bolo za 90 minút zo strany Dukly všetko, a Zaťko tak má opäť nad čím premýšľať, pretože odhodlanie nebolo opäť u jeho zverencov badateľné.