V netradičnom čase v nedeľu o pol ôsmej večer sa odohral posledný zápas aktuálneho 4. kola najvyššej futbalovej Corgoň ligy. Slovan Bratislava v ňom privítal na svojej pôde banskobystrickú Duklu.

ŠK Slovan Bratislava – FK Dukla Banská Bystrica 2:0 (1:0)

góly: 28. Kiss (11 m), 71. Grendel

Zostavy tímov:

ŠK Slovan Bratislava: Putnocký – Saláta, Kuzma, Ivana (81. Štepanovský), Kiss, Sylvestr (57. Grendel), Bagayoko, Guédé (63. Božič), Jánošík, Had, Dosoudil

FK Dukla Banská Bystrica: Boroš (po červenej karte v 25. minúte Ďurčo) – Hučko (65. Považanec), Adámik, Pich (striedal Ďurča), Pečovský, Pančík, Ďuriš, Gajdoš (73. Seye), Brašeň, Vajda, Savič

ilustr. foto: Branislav Račko

Zápas začal v pokojnom tempe a na trávniku sme mali možnosť vidieť boj o stred poľa. Viac náznakov šancí mal bratislavský Slovan, no k priamemu ohrozeniu Borošovej brány sa ani jeden z jeho hráčov nedostal. To sa zmenilo na konci 9. minúty. Po rýchlej rozohrávke faulovaného Sylvestra sa dostal k lopte Kuzma, ktorý centroval na Ivanu – ten svoju strelu nenamieril presne. Nasledujúci priebeh zápasu bol v našej réžii, no nepresnosti vo finálnej fáze nám bránili ohroziť súperovu bránu. Putnocký si pripísal prvý zákrok až v 21. minúte, kedy chytil prudký priamy kop Hučka. Úvod 25. minúty priniesol nepríjemný moment, kedy náš brankár Boroš fauloval útočiaceho Sylvestra a okrem pokutového kopu v neprospech tímu inkasoval aj červenú kartu. Šálku horkej kávy si za svojho kolegu vypil striedajúci Ďurčo, ktorý Kissom realizovanú jedenástku nechytil. V úvode 41. minúty sme sa tlačili dopredu opäť my. Sériu nahrávok ukončil Gajdošov strelecký pokus, s ktorým si domáci Putnocký poradil. Posledná akcia prvého polčasu prišla v poslednej minúte v podaní Ivanu, ktorého priamy kop musel vytlačiť Ďurčo nad bránu.

Druhý polčas na Pasienkoch sa v podstate začal až v 53. minúte Hučkovou strelou, pri ktorej musel Putnocký zasahovať. Nasledoval priamy kop Slovana a nacvičený signál, po ktorom Ivana poriadne vystrašil nášho brankára strelou tesne mimo. O pár minút sa vlna belasých na náš oslabený tím valila opäť, z čoho vzišla ďalšia nebezpečná strela „ktorej veľa nechýbalo.“ Veľký tlak Slovana pokračoval v 67., resp. 68. minúte, kedy nás trikrát zachránil výborný Ďurčo, ktorý famózne zlikvidoval hlavne Kuzmov pokus z bezprostrednej blízkosti. Séria výborných zákrokov sa však skončila v 71. minúte, kedy sa po peknej nahrávke Ivana gólovo presadil Grendel. Náš tím bol aj naďalej bezzubý, väčšina našich pokusov skončila nepresnosťou, a keď sme sa už v 79. minúte dostali k zakončeniu, bol to zúfalý pokus Seyeho z viac ako 40 metrov. V rovnakej minúte dostal druhú žltú kartu Vajda a naši si tak vyskúšali hru len s deviatimi hráčmi. Posledných 11 minút sme tak už len dohrávali a bránili výsledok 0:2, ktorý sa stal nakoniec finálnym a vzhľadom k vývoju zápasu aj prijateľným. Slovan tak aj napriek márodké v tíme (chýba Slováka, Halenára, Obžeru, Kornič, Polievka a iní) šlape ako dobre namazaný stroj, Ďurčo v zápase znovu potvrdil svoje postavenie kvalitnej brankárskej dvojky.