Banskobystrická Dukla v sobotu cestovala na východ na meranie síl so strelecky najslabším tímom ligy. Vyrovnané stretnutie však napokon červeno-bieli nezvládli najmä v závere, kedy v Prešove prišli o dvoj gólové vedenie.

1. FC Tatran Prešov – Dukla Banská Bystrica 2:2 (0:0)

Góly: 89. Střihavka, 90.+ Krob (z 11 m.) – 61. a 75. Laksík; ŽK: 76. Guba – 62. Rejdovian, 62.  Považanec, 81. Kuzma, 90.+ Poljovka. Zápas v Prešove sledovalo 1 720 divákov.

Zostava Prešova: Diviš – Papaj (23. Heidenreich, (67. Střihavka)), Piter-Bučko, Krajník, Krob – Štetina – Katona, Adam (46. Lysjuk), Zošák, Jakovlev – Guba.

Zostava Dukly: Boroš – Savič, Gyömbér, Poljovka, Pančik – Hučko, Hlinka, Považanec (72. Augustín), Brašeň (56. Rejdovian) – Kuzma (84. Vajda), Laksík.

Po úvodnom rozohrávaní sa v Prešove spustil rýchly sled udalostí a diváci sa mali skutočne na čo pozerať. V deviatej minúte sa dokázal v šestnástke Dukly presadiť Guba, z hranice päťky však namieril len do bočnej siete Borošovej brány. Už o minútu strieľal center presne na Hučkovu hlavu Jakub Považanec, ale prvý menovaný ju poslal len tesne nad bránku domácich. Už z následného protiútoku si dokázal Zošák položiť Boroša, obišiel ho, no pred bránkou Dukly už bolo plno a ani Katona v dorážke nebol presný. Naopak len milimetre chýbali o pár sekúnd na opačnej strane, keď lopta po Hlinkovom centri zazvonila na žrdi Divišovej svätyne. Viac aktivity prebrali červeno-bieli. Tá vyvrcholia v 29. minúte Savičovym centrom na Kuzmu, ktorý v šestnástke hlavou len slabo posunul loptu Divišovi. Už o minútku opäť z ľavej strany posunul loptu do šestnástky Savič, lenže na tú nedosiahli Laksík a ani o dva metre ďalej Kuzma. V 36. minúte to hrozivo vyzeralo pred Borošom, keď Zošákov center mohol skopávať Guba, ale lopta mu nesadla podľa predstáv a navyše stál v ofsajde.

V úvodných desiatich minútach druhého polčasu domáci prakticky nepustili Duklu na svoju polovicu. Napriek viacerým útočným snahám sa Boroš nemusel výraznejšie namáhať. V 61. minúte sa lopta po centri dostala na Laksíka, ktorý sa tiesnený prebojoval až do šestnástky a pomedzi dvoch brániacich hráčov zakončil tak, že s jemne skákajúcou loptou si Diviš nemal šancu poradiť – 0:1. Dukla potom prebrala iniciatívu. Už o päť minút preveroval pozornosť gólmana domácich aj Kuzma. V 75. minúte hádzal aut Hučko na čerstvú posilu na trávniku Radoslava Augustína, ten potiahol a odcentroval pred bránu, kde ešte Kuzma loptu uvoľnil Laksíkovi a ten do poodkrytej brány zvyšoval skóre v prospech Dukly. Domáci Střihavka však dokázal hlavou pretaviť záverečný tlak Prešova do gólu domáceho celku. Padol v 88. minúte. Keď už to vyzeralo, že Dukla udrží vedenie, hlavný rozhodca Vladimír Hracho v nadstavenom čase po faule na Jakovleva nariadil penaltu proti Dukle a Krob nedal Borošovi šancu – 2:2.

Budúcu sobotu 14. apríla privíta Dukla na Štiavničkách bratislavský Slovan o 14.30 h.