Pod novým trénerom Karolom Markom sa Dukla zatiaľ stále iba hľadá. V uplynulých kolách aj ak červeno-bieli nebodovali, hra tímu spod Urpína vôbec nebola zlá. Dnešok bol výnimkou v horšom zmysle slova. Bez brankárskej jednotky Boroša či rovnako vykartovaného obrancu Vajdu nedokázali  Bystričania dokopy nič. Diváci na Štiavničkách mohli šance svojho tímu zrátať na prstoch jednej ruky. Niektoré boli skutočne gólové, niektoré vyslovene zahodené. Súper zo Zlatých Moraviec viac neukázal, ale bod zo Štiavničiek má pre ViOn cenu zlata.

FK Dukla Banská Bystrica – FC ViOn Zlaté Moravce 0:0

Žlté karty: 53. Gajdoš, 89. Poljovka – 14. Janečka, 49. Chren. Stretnutie oficiálne sledovalo 2 360 divákov.

FK Dukla: Ďurčo – Brašeň, Adámik, Poljovka, M. Savič – Pečovský – M. Pančík ml., V. Gajdoš (63. Seye), Hučko (75. Považanec) – Pich, M. Ďuriš.

FC VIOn: M. Kuciak – Pavlenda, Janečka, Pavol Majerník, Chren – Náther (90.+ Hözl), Kuračka (57. Orávik), M. Babic, Stojanovič – A. Candrák (75. Tomášek), R. Tomko.

Jasným favoritom zápasu mali byť domáci, ktorí už navyše potrebovali bodovať naplno. Lenže od začiatku stretnutia bol duel maximálne vyrovnaný. Dukla sa počas celého zápasu zasekávala, neustále sa vracala do vlastných radov, nehovoriac o pretrvávajúcich nedostatkoch vo finálnej prihrávke. Treba však tiež podotknúť, že bola oproti staronovému nováčikovi futbalovejšia. Pri tomto konštatovaní to však končí. Pekná akcia Dukly sa naskytla v 15. minúte, keď zapracoval mladý aktívny útok červeno-bielych. Ďuriš vbehol do šestnástky z ľavej strany, kde mu nabiehal zatiaľ najlepší strelec vojakov Pich. Lenže Kuciak bol pozorný. A rovnako pozorne sa prizeral aj neskoršej strele Gajdoša. Hostia sa pred bystrického brankára Ďurča dostávali minimálne rovnako často, ako červeno-bieli pred Kuciaka. Na hlasné výdychy fanúšikov na tribúnach však svoje strely ani raz nenamierili presne. Horšie bolo, že ani domáci ostrostrelec Pich po Pečovského pase pred koncom polčasu svojou strelou hosťujúceho gólmana neohrozil.

Ak v druhom polčase čakali fanúšikovia Dukly na zázrak, nedočkali sa ho. Práve naopak, mali možnosť vidieť ešte dravejšieho súpera, ktorému tím zo Štiavničiek nestačil najmä v strede poľa, kde si ViOn robil čo chcel. Koniec koncov, sám Pečovský zmôže málo, i keď ten po návrate do súťažného kolotoča svojim výkonom zatiaľ nesklamal. Tento problém na pozápasovej tlačovej konferencii načrtol aj tréner Marko a ako sa s ním vysporiada, uvidia diváci na Štadióne SNP už v sobotu proti Galádovej Nitre. Späť však k druhému dejstvu. Veľká šanca červeno-bielych prišla približne po desiatich minútach hry. To sa hlavou v šestnástke k Pančíkovmu centru zprava dostal Hučko, lenže loptu neposlal medzi Kuciakove žrde. O ďalších desať minút už na hosťujúceho brankára strieľal reprezentant do 21 rokov Michal Ďuriš, lenže ten svoj cieľ takisto nenaplnil. Dvanásť minút pred koncom zaujala napríklad hlavička Adámika do Kuciakovho náručia po Pančíkovom centri zo štandardnej situácie, ale to bolo všetko. Sklamaním bolo naskočenie Mouhamadua Seyeho do zápasu – nielen že nepriniesol oživenie, žiaľ množstvo lôpt pokazil. Naopak neskoršie striedanie Hučka za Považanca nový vietor prinieslo. Prišlo neskoro, ale mladý stredopoliar, ktorého dnes Karol Marko postavil na kraj zálohy, sa v osemdesiatej minúte pokúsil o strelu, ktorá však bránku Zlatých Moraviec minula tak, ako aj množstvo ďalších propagačných striel Dukly.

Nováčik si dôležitý bod ustrážil. Diváci veru nadšení neodchádzali a hráči, ktorých odprevadili piskotom, majú do budúcotýždňového reparátu o čom premýšľať. To však môžu aj skalní fanúšikovia Dukly, ktorí dnešný zápas odignorovali. Tí ktorí prišli, sa ledva sformovali a zmohli k povzbudzovaniu v posledných minútach zápasu. Domáci kotol na Štiavničkách už jednoducho nie je tým, akým býval. Pripomeňme, že Dukla má po piatich kolách na svojom konte len päť bodov a tým nelichotivú ôsmu pozíciu v tabuľke.