Na 3. septembra je naplánovaný druhý ročník športového podujatia „Tajovský beh“. Podľa počtu prihlásených pretekárov ako aj ohlasov zo strany širokej verejnosti možno povedať, že záujem o toto podujatie rastie. Aktívnu či pasívnu účasť na tejto akcii pritom možno spojiť s prehliadkou obce, ktorá má čo ponúknuť. 

Tajovský beh otvára svoje dvere po druhýkrát. Spojenie športu, oddychu, rodinného výletu, krásy tohto kraja a pohostinnosti jeho obyvateľov do jednej akcie je lákadlom pre všetkých. Podujatie je atraktívne ako pre súťažiacich, tak pre divákov. Tí sa budú môcť vyblázniť tiež na veľkej 15×15 metrovej bungee jumpingovej trampolíne.

Prihlásených je už vyše 120 pretekárov v rôznych kategóriách. Trať je umiestnená do ťažšieho horského terénu s prevýšením do 250 metrov. Je koncipovaná tak, že ponúka niekoľko prekrásnych výhľadov na okolie Tajova, čo pre povzbudzujúcich na trati sľubuje vysokú divácku atraktivitu. Trasa meria 9,5 kilometra s najvyšším bodom vo výške 775 m.n.m.. Na pretek sa dá prihlásiť prostredníctvom mailovej adresy, ktorú nájdete s podrobnými technickými a inými informáciami na stránke podujatia. Štartovné je vo výške 8 eur pre dospelých, pre deti do 15 rokov je to 5 eur. Registrácia prebehne na mieste / Tajov Platz/.

„Chceme Vás všetkých našich čitateľov, priaznivcov, priateľov ale najmä fanúšikov zo srdca pozvať v ten deň k nám. V Tajove je po celý rok čo obzerať. Nemáme len prekrásnu prírodu, skvelých statočných a pracovitých ľudí, ale dýcha tu na Vás tiež veľký kus hutníckej histórie a stopy po slávnych rodákoch – spisovateľovi J.G. Tajovskom a  kňazovi, vynálezcovi, Jozefovi Murgašovi. Pre našich hostí bude pripravené občerstvenie a disko. Dokonca budeme aj opekať vola. Deťom poslúži nove ihrisko na ‚Notarskej lúke‘,“ pozývajú na podujatie organizátori.

Tajovský beh organizujú nadšenci z Banskobystrickej horskej služby a pár statočných dobrovoľníkov okolo Mariána Lapina a Dala Holuba. Sú to ľudia, ktorí momentálne venujú všetok svoj voľný čas na materiálno-technické a organizačné zabezpečenie priebehu celého preteku. Aj napriek ťažkej finančnej situácii, nadšenie pre vec a chuť do jej realizácie nechýba, čo predznačuje opakovaný úspech tohto podujatia. Následne už bude možné hovoriť o tradícii.

Niekoľko fotiek z minulého ročníka môžete nájsť vo fotogalérii: