Quantcast

Už o dva týždne sa stane Banská Bystrica dejiskom jedného z najlepších hokejbalových turnajov na Slovensku. Aréna Barani v areáli Základnej školy na Golianovej ulici bude hostiť 18 tímov z celej krajiny, ktoré sa pobijú o víťazstvo v Országh cupe 2011.

foto: Dušan Šípka (BBonline.sk)

Druhý ročník hokejbalového turnaja Országh cup mal uplynulý týždeň na programe žrebovanie základných skupín. Medzi osemnástimi zúčastnenými celkami nechýbajú ani tímy z Banskej Bystrice. Nielen o svoj, ale aj o úspech mesta pod Urpínom budú bojovať HbK Monkeys Banská Bystrica, KG-Systém Výber 2. ligy BB, Suro Team Banská Bystrica, Országh Team Banská Bystrica a BBHbÚ Banská Bystrica. Okrem piatich miestnych klubov sa o celkové víťazstvo pobije ďalších 13 tímov z 9 miest, resp. obcí.

„Pri výbere tímov na Országh Cup 2011 sme prioritne dbali na čo možno najvyššiu kvalitu. Okrem toho sme prihliadali aj na miesto pôsobnosti klubov, aby sa nám nestalo, že z jedného mesta budeme mať viac ako dva tímy. Pochopiteľne Banská Bystrica ako usporiadateľské mesto má v tomto smere istú úľavu,“ pre BBonline.sk priblížil kľúč výberu obsadenia organizátor Martin Caban. Ten následne potvrdil, že turnaj poctí návštevou aj sám Országh. Okrem toho bude pre návštevníkov pripravený aj bufet s množstvom dobrého jedla a pitia.

Turnaj prebiehajúci pod záštitou zlatého medailistu z hokejových majstrovstiev sveta v roku 2002 Vladimíra Országha odštartuje v sobotu 23. apríla zápasmi základných skupín, vyraďovacie boje sa rozpútajú v nasledujúci deň. Poháre a medaile sa budú okrem tímových úspechov odovzdávať aj za individuálne výkony. Bez ceny tak neostane najlepší brankár, strelec, nahrávač či najužitočnejší hráč turnaja. V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie presťahuje z Arény Barani pod strechu zimného štadióna. Všetci športoví fanúšikovia i zvedavci sú srdečne vítaní.

Vyžrebovanie:

A-skupina:

HbK Monkeys Banská Bystrica, Watberg Senec, Bukovinka Zvolen

B-skupina:

KG-Systém Výber 2.ligy BB, Vrbovské Lavíny, Gelnica

C-skupina:

Suro Team Banská Bystrica, Únikový Východ Topoľčany, MŠK Kežmarok

D-skupina:

Országh Team Banská Bystrica, HbT Slovan Fans Bratislava, VB reality Spišská Nová Ves

E-skupina:

HbK Krupina, Routiners Zlaté Moravce, Sharks Zvolen

F-skupina:

BBHbÚ Banská Bystrica, Raptors Bratislava, Mirex Spišská Nová Ves