Ženská hokejová liga pokračovala 5. kolom, Banskobystričanky nastúpili proti Martinu. V ďalšom kole ŽHK Iskra cestuje do Zvolena, kde naše hokejistky ukončia základnú regionálnu časť 1. ligy žien.

ŽHK Iskra Banská Bystrica – MHK Martin 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)
Góly: 2. Vargová, 21. Stupáková, 24. Vargová, 32. Vargová
Vylúčené: 4:5 na 2 min., Presilovky: 0:0, Oslabenia: 0:1, Strely: 22:36, Rozhodovali: Zemiaková, Boldišová, Číž pred 45 divákmi

Zostava BB: Ďaďová – Karvašová, Chmelíková – Lamperová, Tomaškinová – Kosová, Sabolčinová, Finďová – Čutková, Borovjaková, Fedorová. Trénerka: Gabriela Sabolová

Bystričankám úvody predchádzajúcich zápasov nevyšli, keď inkasovali hneď v úvodných sekundách, čomu sa chceli tentokrát vyvarovať. Smola ich však neopustila ani v tomto zápase, pretože už v 2. minúte otvorila skóre hosťujúca Vargová po prihrávke Dulovičovej. Jej tím mal v priebehu prvej tretiny veľkú streleckú prevahu, domáca brankárka Monika Ďaďová však svoje spoluhráčky výrazne podržala.

Nekoncentrovanosť na strane Banskej Bystrice v úvode druhej tretiny poskytla Martinčankám možnosť dostať sa do dvojgólového vedenia. V 25. sekunde zvyšovala Stupáková po prihrávke Záborskej na 0:2. Domáce hokejistky zvýšili svoju útočnú aktivitu, ale gólovo sa presadili opäť Martinčanky. V 24. minúte po prihrávke Olosovej zakončila ofenzívnu akciu svojím druhým gólom Vargová. Napriek veľkému počtu striel bola gólová efektivita na strane domácich hráčok nulová. Ani vynikajúco rozohraná presilovka gól do siete hostí nepriniesla, brankárka Zuziaková zlikvidovala sľubné šance Kataríny Finďovej, Stanislavy Čutkovej aj Veroniky Borovjakovej. Počas vlastného oslabenia v 31. minúte vybojovala puk Martinčanka Gajdošová, popri mantineli poslala do rýchleho protiútoku svoju spoluhráčku Vargovú a tá sa ani po tretíkrát nemýlila. Strelu Nicol Karvašovej a dorážku Zuzany Sabolčinovej hosťujúca brankárka zneškodnila, Martin tak odchádzal do šatne so štvorgólovým náskokom.

V poslednej tretine si obe družstvá vytvorili niekoľko šancí na strelenie gólu. Bystričanky boli veľmi blízko ku gólu najmä po šanci Kataríny Finďovej a strelách Evy Lamperovej a Beaty Tomaškinovej. Brankárky na oboch stranách si poradili so všetkými ďalšími streleckými pokusmi a za svoj chrbát nepustili žiadnu strelu. Skóre zápasu sa tak do konca tretej tretiny nezmenilo a Martinčanky sa mohli radovať z ďalšieho víťazstva.

Na záver ide poďakovanie od našich hokejistiek všetkým rolbárom a správcovi zimného štadióna v B. Bystrici, ktorí promptne vyriešili problém s pokazenou rolbou a umožnili regulérne dohrať rozohraný zápas.