Do neďalekého Zvolena, a to hneď pred tisícky divákov, prichádza veľkolepá bojová show. DFN 7 bude eventom roka 2022 v tomto regióne a fanúšikovia bojových športov sa môžu tešiť na zápasy thajského boxu v malých MMA rukaviciach a zápasy pod pravidlami MMA. To všetko za sprievodu svetovej audiovizuálnej show, ktorú zabezpečí Ministry of Fun.

Po rokoch sa na domácu scénu vracia legenda bojových športov a 11-násobný šampión viacerých svetových prestížnych organizácii Vladimír „Dracula“ Moravčík, ktorý z 94 profesionálnych zápasoch vyhral 83, dvakrát remizoval a v 9 prípadoch prehral.

V hlavných zápasoch večera množstvo skvelých bojovníkov

Na Zimnom štadióne vo Zvolene sa v MMA predstaví profesionálny vojak ozbrojených síl SR Marek Mazúch, ktorý v posledných dvoch zápasoch na DFN doslova zdemoloval šampiónov z Českej republiky a Rakúska. Atraktívne vyznieva aj fakt, že doposiaľ nebol v DFN nikdy porazený a jeho zápas bude rozhodne patriť medzi najatraktívnejšie.

Ďalším bojovníkom bude Radek „Ruchy“ Roušal so 100 % DFN bilanciou (5 víťazstiev z 5 zápasov), ktorý neohrozene kráča za historicky prvým titulovým zápasom o šampióna DFN.

Juraj „Big Foot“ Tutura, Andreas „Snoopy“ Čehovský momentálne pripravujúci sa v jednom z najlepších svetových klubov Fairtex Training Center v Thajsku, Pepa „The Prodigy“ Talafous, Štefan Mészároš, domáci Richard „Apache“ Dobrotka sú ďalšie známe mená bojových športov, ktoré sa predstavia pod Pustým hradom vo Zvolene. DFN zároveň pre svojich fanúšikov pripravuje aj dve veľké prekvapenia na fightcard, ktoré oznámi postupne.  Podujatie DFN 7 sa bude konať 18. júna na zimnom štadióne vo Zvolene so začiatkom o 18:00 h. 

Prvotným zámerom bolo priniesť DFN 7 pred tisícky divákov na „domáci štadión“ v Banskej Bystrici, keď sme o prenájom požiadali spoločnosť MBB a.s., ako majiteľa a prevádzkovateľa zimného štadióna. Banská Bystrica sa však v lete pripravuje na ďalší sviatok športu EYOF 2022 a štadión je súčasťou tohto podujatia. Po vzájomných jednaniach sme spoločne usúdili, že tak veľké podujatie ako plánujeme by nemuselo byť 100 % zrealizované v čase príprav na EYOF 2022. Tentokrát teda predstavíme DFN show na Zvolenskom štadióne. Pre fanúšikov pripravujeme obrovskú show a tento večer môžeme smelo nazvať aj ako spoločenskú udalosť. Robíme všetko preto, aby DFN 7 bol nezabudnuteľný zážitok pre našich športovcov a fanúšikov, ktorí prídu na zimný štadión do Zvolena,“ povedal Vladimír Piperek, promotér a organizátor DFN.

Predpredaj lístkov na tribúny je už spustený a VIP miesta na ploche okolo zápasovej klietky budú podľa organizátorov v predaji v priebehu najbližších 2 týždňov. Momentálne totiž ešte prebieha koncipovanie rozmiestnenia svetelnej a zvukovej techniky na samotnej ploche.