Nový týždeň prinesie pod Urpínom takmer všetko. Príjemné teploty v úvode až po mrazy v jeho závere. Aspoň tak to predpokladajú predpovedné moduly meteorologických serverov.

Úvod 43. kalendárneho týždňa bude v Banskej Bystrici ešte naďalej príjemný pri maximálnych teplotách okolo 21 stupňov a oblohe bez mráčika. V pondelok i utorok si ale dajte pozor na hmly, ktoré môžu nabrať z rána pomerne veľkú hustotu, na čo výstrahou 1. stupňa upozorňuje aj Slovenský hydrometeorologický ústav. V stredu už teplota vzduchu o pár stupňov klesne, vyšplhá sa maximálne na pätnásť stupňov a postupne bude rásť aj oblačnosť. O čosi oblačnejší bude štvrtok, počas ktorého by z malej prehánky mohlo i zapršať. Teploty pritom ešte mierne klesnú. Piatok pri maximálnej dennej teplote do desať stupňov znepríjemní nárazový severno-západný vietor. Počas noci príde ochladenie až pod bod mrazu, pričom počas soboty teplomer neukáže viac než štyri stupne. Oblačnosť začne počas dňa pribúdať a meteorologické servery predpovedajú pre Banskú Bystricu prvé snehové vločky, dokonca sú možné i výraznejšie snehové chumelice. V nedeľu síce zrážok ubudne, ale k nízkym teplotám okolo nuly, sa opäť pridá nárazový vietor.

Slnko vychádza nad Banskou Bystricou okolo štvrť na osem ráno a za kopce zapadá už okolo piatej, pričom úplne sa zotmieva okolo pol šiestej. To sa zmení o týždeň, keď 28. októbra končí letný čas. Hodinky tak posunieme o jednu nočnú hodinu dozadu. Tým pádom však budeme podvečer svietiť už po štvrtej hodine.