Záujem o letné dovolenky v zahraničí tento rok stúpa a možností v obľúbených destináciách je čoraz menej. Takmer každý druhý Slovák sa totiž v lete vyberie na dovolenku, hovoria prieskumy. Neznamená to však, že polovica našincov nedovolenkuje cez prázdniny vôbec.

Ak totiž nejdeme na dovolenku jeden rok, zvyčajne už nevynecháme ten druhý. Ľudí, ktorí si cez leto nejdú oddýchnuť  vôbec, tak na Slovensku takmer nenájdeme.

Hoci „slovenským morom“ naďalej zostáva Chorvátsko,  ľudia chcú aspoň raz za čas vyskúšať aj niečo iné. Egypt či Turecko už dávno nie sú exotikou, pre mnohých sú zaujímavé destinácie ako Kuba, Thajsko alebo Vietnam.

Nie je preto prekvapením, že cestovných kancelárií, ktoré sa snažia uspokojiť dovolenkové chúťky Slovákov, pribúda. Len v Banskej Bystrici nájdete vyše 30 pobočiek „cestoviek“. Nedávno k nim pribudla ďalšia, zďaleka však nie do počtu – SVETOM.SK.

Samozrejme, táto cestovka vás odvezie aj do Chorvátska, bez toho by to na Slovensku nešlo. No zvedavejšie a dobrodružnejšie povahy sa môžu vybrať napríklad na plavbu Stredomorím alebo po Karibiku. Kto sa nechce na more pozerať iba zvrchu, môže sa rozhodnúť pre podmorský svet Bali. Koho more a pláž nebavia vôbec, nič mu nebráni sa ísť pozrieť trebárs do Petrohradu alebo do Drakulovej Transylvánie.

A ak vás katalógové ponuky s pevnými termínmi a vopred stanoveným programom či ubytovaním nebavia vôbec, môžete si nechať ušiť dovolenku na mieru.

Stačí navštíviť novo otvorenú pobočku cestovnej kancelárie Svetom.sk na Námestí Štefana Moysesa 4, neďaleko Hodinovej veže.

Ak síce na dovolenky chodíte radi, no chodenie po pobočkách cestovných kancelárií vás už baví menej, môžete si dovolenku vybrať aj z domu. Stačí ísť na stránku www.svetom.sk a vybrať si zájazd podľa vlastnej chuti. Ďalšie aktuálne ponuky nájdete aj na facebooku.