Mládežnícke tímy MFK Dukla Banská Bystrica pokračujú vo výborných výkonoch a v uplynulých dňoch boli na programe aj zápasy miestneho derby proti Jupie. Sumár zápasov hlavných mládežníckych tímov MFK vám prinášame v pravidelnom sumári.

II. Liga starší dorast U19 – 13. kolo

V rámci 13. kola sa proti sebe postavili v derby zápase dva tímy z Banskej Bystrice a bolo sa na čo pozerať. Dukla vstupovala do duelu stále bez straty bodu, v tomto zápase ich, ale nečakalo nič ľahké. Hostia z JUPIE nastúpili proti Dukle s veľkým sebavedomím, veď z posledných štyroch zápasov získali plný počet bodov. A vyšiel im aj úvod tohto stretnutia, keď už po troch minútach išli do vedenia gólom Žilíka. Dorast MFK po inkasovanom góle zvýšil obrátky a odmenou im bola odpískaná penalta, ktorú v 15. minúte premenil kapitán tímu Oto Malík. Do konca prvého polčasu ešte dokázali domáci otočiť výsledok stretnutia, keď sa v 38. minúte presadil Hrudkay. A tento výsledok platil aj veľkú časť druhého polčasu. V 79. minúte, ale rozhodca odpískal druhý pokutový kop, tento krát, ale v neprospech Dukly. K lopte sa postavil Žilík a svojím druhým gólom vyrovnal na 2:2. Do konca ostávalo posledných 10 minút a tréner Rusnák poslal do hry až troch nových hráčov, z toho jedno striedanie bolo naozaj kľúčové. Kamil Genský bol na ihrisku len štyri minúty a následne rozhodol o tom, že 3 body ostanú v rukách Dukly. Domáci teda naďalej kraľujú II. lige bez straty bodu.

MFK Dukla Banská Bystrica – JUPIE Futbalová škola Mareka Hamšíka 3:2
Góly: 15. Malík (11 m), 38. Hrudkay, 86. Genský – 3. 79. Žilík (druhý z 11 m)

Zostava MFK: Nôta, Straka, Medveď (85. Ivan), Strapek (82. Kostúr), Koreň, Benedik, Malík (C), Telúch (82. Genský), Môcik, Herc, Hrudkay

II. Liga mladší dorast U17 – 13. kolo

Aj v zápase mladšieho dorastu nás čakal zaujímavý duel, keďže obidva tímy sa pohybujú na čele tabuľky. Miernym favoritom bola, ale predsa len MFK Dukla, ktorá je neohrozene na prvom mieste. Úvodné minúty sa hral vyrovnaný futbal a skóre nakoniec dokázal otvoriť v 22. minúte domáci Baláž. To bolo od oboch mužstiev čo sa týka gólov v prvom polčase všetko. V tom druhom si diváci museli počkať na ďalší presný zásah rovnaký počet minút ako v prvom. A boli to opäť domáci, ktorí sa po 22. minútach druhého polčasu presadili. Autorom gólu bol Pollák a stanovil tak konečné skóre duelu na 2:0 pre domácu Duklu.

MFK Dukla Banská Bystrica – JUPIE Futbalová škola Mareka Hamšíka 2:0
Góly: 22. Baláž, 62. Pollák

Zostava MFK: Šidlovský, Plško, Baláž (C), Laurinc, Galko (64. Chlpáň), Pollák, Klementis, Šamo, Koreň, Gonda (73. Binder), Babica (41. Truban)

14 TJ Jednota Bánová 12 0 1 11 9:47 1

Posledné jesenné kolo bude pre dorast Dukly v znamení ďalšieho derby zápasu. Predstavia sa na ihrisku MFK Lokomotívy Zvolen, kde sa bude hrať v nedeľu 5. novembra zo začiatkom od 10.00, resp. 12.30 h.

I. Liga starší žiaci U15 stred – 10. kolo

V Radvani privítali žiaci Dukly futbalistov z Námestova, ktorým patrilo pre zápasom posledné miesto tabuľky. Herná kvalita teda bola na strane MFK, bolo ju už len potrebné potvrdiť víťazstvom. A to sa darilo domácim hneď od úvodu, keď už v 7. minúte otvoril skóre Jackuliak a priniesol tak na kopačky domácich potrebný pokoj. Ten naopak chýbal na hosťujúcej strane, pretože v 33. minúte sa menilo skóre v prospech domácich po tom čo si dal vlastný gól Hruboš. V druhom polčase bolo teda hlavnou úlohou žiakov MFK udržať vedenie, prípadne streliť nejaký gól navyše. Ten prišiel v 54. minúte po zásahu Reptiša a spečatil, tak konečné skóre na 3:0 pre Duklu.

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Námestovo 3:0
Góly: 7. Jackuliak, 33. Hruboš (vl. gól), 54. Reptiš

Zostava MFK: Danko (C),P. Reptiš, R. Reptiš, Jackuliak, Milrád (36. Horváth), Belička (36. Martin), Berky, Medveď, Búš, Burák, Jahoda

I. Liga starší žiaci U14 stred – 10. kolo

Aj v druhom zápase starších žiakov Dukly boli Bystričania jasný favorit. A to, že nenechajú nič na náhodu potvrdil aj samotný priebeh duelu. O svojom hladkom víťazstve rozhodli už v prvej polovici zápasu, ktorú vyhrali jednoznačne 5:0 a zápas mohli teda v pokoji v druhom polčase len dohrávať. Do konca zápasu žiaci Dukly pridali ešte ďalšie 2 góly a zrodil sa tak jednoznačný triumf 7:0. Zažiariť v tomto zápase sa podarilo predovšetkým Viktorovi Úradníkovi a Samuelovi Svetlíkovi, ktorí strelili zhodne po dva góly.

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Námestovo 7:0
Góly: 7. 12. Úradník, 16. Dedok, 28. Štefko, 32. 44. Svetlík, 59. Rusko

Zostava MFK: Richter, Sládeček ( 57. Ďurkovič), Mokrý (36. Rusko), Lukáč, Puškár, Dedok (36. Loučka), Svetlík, Úradník (C), Štefko, Knoška (47. Geist), Ciprus (47. Blahút)

I. Liga mladší žiaci U13 stred – 10. kolo

Do Námestova pricestovali mladší žiaci MFK ako druhý tím tabuľky a proti domácim, ktorý sa pohybovali pred zápasom na predposlednom deviatom mieste, boli jasný favorit. Do vedenia poslal Duklu už v 6. minúte Michal Kmeť, ktorý otvoril skóre duelu. Ten istý hráč si o 20 minút zopakoval gólovú radosť a poistil tak vedenie hostí z Banskej Bystrice, a zároveň stanovil polčasové skóre. Domáci sa snažili o zdramatizovanie duelu a strelenie kontaktného gólu, to sa im, ale nepodarilo. Práve naopak v 44. minúte upravil na rozdiel troch gólov Viliam Švantner a rozhodol o tom, že víťazstvo poputuje do Banskej Bystrice.

MŠK Námestovo – MFK Dukla Banská Bystrica 0:3
Góly: 6. 26. Kmeť, 44. Švantner

Zostava MFK: Malec, Garaj (C), Šinský, Novodomec, Vida, Števonka, Malych, Bálint, Kaliský, Bátovský, Longauer, Urva, Kmeť, Švantner, Hudec, Mesiarik, Senček, Haring

I. Liga mladší žiaci U12 stred – 10. kolo

Mladších žiakov do 12 rokov čakal v Námestove ich tabuľkový sused. Na žiakov Námestova strácali v tabuľke len tri body a mohli sa na nich teda dotiahnuť. Od úvodných minút sa hral vyrovnaný futbal, potom však prišla štvorminútovka, v ktorej Bystričania 3 krát inkasovali a razom mal zápas jednoznačný priebeh. Dukla síce zásluhou Greška dokázala v poslednej minúte prvého polčasu znížiť, ale následne opäť žiaci MFK v prvých 10. minútach druhého polčasu inkasovali 3 góly a o zápase bolo rozhodnuté. Za MFK sa ešte presadili Brštiak, druhýkrát Greško a Almáši. Konečné skóre bolo nakoniec 9:4 v prospech domácich a 3 body ostali v Námestove.

MŠK Námestovo – MFK Dukla Banská Bystrica 9:4
Góly: 30. 58. Greško, 40. Brštiak, 59. Almáši

Zostava MFK: Lakomčík, Žabka, Spišiak, Adame, Almáši, Bednár, Blihár, Brštiak, Greško, Kaščák, Kaliský, Kvasna, Kucharka, Adam Kormaňák, Samuel Kormaňák, Kinčok, Poljovka, Solárik, Marko, Francisty, Cimerman

10 MFK Lokomotíva Zvolen 10 0 0 10 35:167 0

Starší žiaci nasledujúce zápasy odohrajú v sobotu 4. novembra proti MŠK FOMAT Martin. Hrať sa bude v Radvani zo začiatkom o 10.00 a 12. hodine. Mladší žiaci odohrajú svoje zápasy rovnako 4. novembra na štadióne v Bytči proti tímu Akadémia Juventus Žilina – Bytča o 10.00 resp. 11.30 hodine.