Dopravní policajti dnes rýchlym zásahom zachránili muža, ktorý bol v ohrození života. Vodiča našli nevládneho na križovatke.

Ilustračné foto: flickr.com

Dňa 17. 9. 2011 okolo 11.15 hodine, policajti Okresného dopravného inšpektorátu  v Banskej Bystrici zachránili život 53-ročnému mužovi z Banskej Bystrice. Dopravná hliadka sa presúvala po ceste 1/66 v smere na Hušták, kde na križovatke v protismere spozorovali osobné motorové vozidlo Opel Astra, ktoré stálo v strede vozovky a javilo sa, že v ňom nie je vodič.

Po príchode k motorovému vozidlu našli vodiča, ktorý javil príznaky infarktu, ležať na sedadle. Okamžite zabezpečili miesto, aby nevznikla dopravná nehoda a poskytli mužobi nevyhnutnú prvú pomoc. Následne to oznámili operačnému stredisku, aby zabezpečili záchranku. V priebehu niekoľkých minút sa na miesto dostavila aj manželka vodiča, ktorá im oznámila, že je tažký cukrovkár, o čom bola následne upovedomená aj rýchla zdravotná pomoc. Policajti nstržm. Leonard Žilka  a stržm. Tomáš Sláva rýchlym konaním a profesionálnym prístupom zachránili muža, ktorý bol v ohrození života.