Už od pondelňajších večerných hodín sa v Banskej Bystrici pripravte na dopravné obmedzenia v súvislosti s Dňami mesta a Radvanským jarmokom, ktoré sa uskutočnia na konci týždňa.

Najmä v súvislosti s prípravou zábavných zón kolotočov a občerstvenia bude už od pondelka 5. septembra 19. 00 h v centre sťažené parkovanie, keď sa uzavrú dve dôležité záchytné parkoviská. Až do nedeľňajšej polnoci nezaparkujete na parkovisku pri bývalej OVS (pod Baštou pri zmrzline) na Štefánikovom nábreží a rovnako na parkovisku pod malou železničnou stanicou na Hronskom predmestí. Práve na druhom spomenutom úseku na Hronskom predmestí sa vo štvrtok 8. septembra ráno uzavrie aj prejazd vedľajšou miestnou komunikáciou.

Keďže štvrtkový podvečer je už tradične akýmsi „zahrievacím“ dňom pred vypuknutím samotného jarmoku, práve v tento deň sa už pripravte na výraznejšie dopravné obmedzenia a zmeny organizácie dopravy v bezprostrednom centre diania. Úplne uzatvorené bude od štvrtku 8. septembra 6.00 h Vajanského námestie od križovatky s ulicou Janka Kráľa, rovnako od ulice Martina Rázusa a takisto od Kuzmányho ulice a to vrátane celého parkoviska pred potokom Bystrička.

Po prvýkrát budú jarmočné stánky sústredené aj v Národnej ulici, a tak sa úsek Národnej od križovatky s Kuzmányho ulicou až po Námestie SNP počas jarmočných dní rovnako pre dopravu uzavrie. Kuzmányho ulica sa kvôli uzávierke Vajanského námestie navyše stane počas Dní mesta obojsmernou a to konkrétne od spomenutého námestia až po križovatku s Národnou ulicou.

Na druhom konci centra mesta sa bude dočasná uzávierka pre dopravu týkať Bakossovej a Kollárovej ulice, pri čom vjazd bude povolený len osobám s trvalým pobytom na týchto uliciach.

Všetky obmedzenia budú trvať do nedeľňajších večerných hodín.