Starostlivosť o domáce zvieratko je náročná. Od momentu, kedy si ho privediete domov, ste za neho plne zodpovedný a zodpovedáte aj za jeho zdravotný stav. Napriek tomu, že typickým domácim zvieraťom, ktoré nás ako prvé napadne, je pes, vo viacerých rodinách bývajú uprednostňované mačky. Ak ale chcete, aby bola mačka zdravá, musíte jej kupovať kvalitné krmivo.

Vek rozhoduje

Pri výbere kvalitného krmiva pre mačky prihliadajte aj na vek mačky. Ak máte doma malé mačiatko do jedného roka, je potrebné vyhľadávať krmivo pre mačiatka. Ak ale máte dospelú mačku, kupujte granule pre dospelé mačky.

Vek rozhoduje, preto si pri kúpe krmiva pre svoju mačku dávajte pozor aj na toto.

Zdravotné komplikácie

Ak vám veterinár povie, že vaša mačka má zdravotné problémy, ktoré bude treba riešiť aj úpravou stravy, budete sa tým zaoberať? Veľa majiteľov neberie ohľad na zdravotné komplikácie a kupuje klasické krmivo vhodné pre zdravé mačky.Ak má ale vaša mačka zažívacie ťažkosti, problémy s obličkami alebo nebodaj problémy s nadváhou, musíte jej kupovať špeciálne krmivo.

Špeciálne krmivo musíte kupovať aj sterilizovaným mačkám a kocúrom. Krmivo pre takéto mačky nájdete medzi granulami pre sterilizované mačky.

Krmivo bohaté na živočíšne bielkoviny a vitamíny

Ak sa vám zdá, že mačke býva zle po konzumácii krmiva, okamžite navštívte lekára. Môže sa jednať o zažívacie ťažkosti spojené s alergickým reakciami na niektoré zložky krmiva. Odporúčame vyberať kvalitné granule, ktoré mačkám dodajú potrebné živiny a vitamíny.

Nedávajte mačke, čo jej škodí a pri výbere granúl si všímajte predovšetkým zloženie. Krmivo by malo byť predovšetkým bohaté na živočíšne bielkoviny, ktoré sú pre zdravie mačky veľmi dôležité.

Ak chcete naozaj kvalitné krmivo, vyskúšajte krmivo od švédskej značky Husse. Okrem kvalitného krmiva predávajú aj kozmetiku pre mačky. Ak raz skúsite toto krmivo, uvidíte, že vaša mačka nebude chcieť žiadne iné.