Donovaly budú v sobotu 23. júla patriť športu. Od ranných hodín budú môcť deti súťažiť v behu či cyklistike. Športový deň na Donovaloch vyvrcholí 9. ročníkom nočného behu.

„Beh na Donovaloch je jeden z najlepších nočných behov, aký som doposiaľ absolvoval. Je to moja srdcovka, štartoval som na ňom už šesťkrát. Neváhajte, príďte si aj vy užiť beh v krásnej prírode,pozýva na 9. ročník Renault Donovaly Night Run popredný slovenský vytrvalec Gabriel Švajda, ktorý na Donovaloch zvíťazil naposledy v roku 2019.

Na nočný beh, ktorého trať povedie popod Novú hoľu a aj cez areál lyžiarskeho strediska, sa prihlásili už stovky pretekárov. Bežci si môžu vybrať medzi 10-kilometrovou a polovičnou traťou. Desaťkilometrový beh bude mať prevýšenie približne 230 m a odštartuje o 19.45 h. Štart 5 km behu s prevýšením približne 170 m je naplánovaný na 20.00 h. Na každého bude v cieli čakať originálna účastnícka medaila zlatej farby.

Ak si chcete vo večerných hodinách zabehať naprieč Donovalmi, tak sa môžete zaregistrovať na tomto odkaze. Viac informácií o podujatí nájdete tu.

Od rána budú súťažiť malí bežci a cyklisti

Súčasťou bežeckého víkendu na Donovaloch bude v sobotu 23. júla i ďalšie zo série podujatí Športuj Slovensko s podtitulom Olympijský deň pre celú rodinu. Už od ranných hodín budú pripravené rôzne športoviská pre malých i veľkých.

Deti do 15 rokov môžu súťažiť v Behu Olympijského dňa alebo na Bicykli Olympijského dňa. Organizátori pripravili pre všetky zaregistrované deti batôžtek s logom podujatia a v ňom tričko a medailu. Najrýchlejší malí bežci a cyklisti získajú hodnotné ceny a všetci účastníci budú zaradení do žrebovania o nový bicykel.

Registrácia na detské súťaže je zdarma na tomto odkaze, kde nájdete aj podrobnejšie informácie. Súťažiť sa bude od 10.00 h, pričom deti budú štartovať priebežne podľa vekových kategórií.

„Aj na Donovaly prídu viacerí slovenskí olympionici, takže účastníci športového víkendu i diváci si budú môcť odniesť na pamiatku spoločnú fotografiu alebo autogram,“ pripomínajú za organizátorov JozefPeter Pukalovičovci.