V sobotu 13. novembra od 18.45 h pokračuje ďalším priamym prenosom sezóna obľúbenej série Metropolitana Opera: Live in HD, premietanej v multikine Europa Cinemas.

Anna Netrebko ako Norina v Don Pasquale

Na programe je tentokrát komická opera Don Pasquale majstra talianskeho belkanta Gaetana Donizettiho. V úlohe Noriny zažiari hviezdna ruská sopranistka Anna Netrebko. V inscenácii ostrieľaného matadora opernej réžie Otta Schenka jej budú sekundovať nemenej výborní speváci Mariusz Kwiecien (Malatesta), Matthew Polenzani (Ernesto) a John Del Carlo v hlavnej úlohe starého mládenca Dona Pasquala. Za dirigentský pult sa postaví umelecký riaditeľ Metropolitnej opery James Levine, ktorý v práve uvádzanom bloku diriguje toto dielo po prvýkrát vo svojej kariére. Prenosom divákov prevedie americká mezzo-sopranistka Susan Graham a režírovať jej bude Gary Halvorson.

Organizátori sú tentokrát mimoriadne struční

Martin Cikánek sa za organizátorov prenosu do Českej republiky rečnícky spýtal: ,,Anna Netrebko? Čo dodať!“

Nevyčerpateľná téma opery buffa

Opera Don Pasquale má tradičnú schému zápletky s „inkognitom“ dobre známej z viacerých variantov komického žánru. Je tu starý lakomec, ktorý chce pripraviť o dedičstvo neposlušného synovca. Ďalej sú tu šikovní intrigáni a konečne dievča, ktoré rado číta, ale tiež sa rada nudí a rada sníva. Dievča je v tomto prípade nielen krásna ale aj bystrá a nakoniec preukáže mimoriadne komediálny talent. Skrátka: starí mládenci a mladé vdovy sú nevyčerpateľnou témou opery buffa.

Banskobystričanom prináša neopakovateľný zážitok z Live in HD prenosu Metropolitnej opery multikino Europa Cinemas. Kompletný program prenosov na túto sezónu nájdete na jeho oficiálnej stránke.