Limitovaná edícia grafických printov Banskej Bystrice sa dostala aj do najväčšieho nákupného centra v meste. 

Od pondelka, 3. mája prebieha v Europa Shopping Center výstava grafických printov Banskej Bystrice. Môžete si tam tak naživo pozrieť 9 ilustrácií dominánt mesta, jeho okolia či najikonickejších pohľadov na mesto.

Výstava je umiestnená na druhom poschodí nákupného centra hneď pri vchode zo strešného parkoviska, a bude trvať až do nedele, 16. mája.

Každú grafiku sprevádza aj text, ktorý predstavuje samotnú ilustráciu ale aj históriu objektov na grafike a samotný projekt.

Limitovaná edícia grafík Banskej Bystrice

Innie.sk a spravodajský portál BBonline.sk sa spojili a vytvorili unikátne grafické printy ikonických miest či pohľadov na Banskú Bystricu. Oslovili piatich ilustrátorov, ktorí ich znázornili svojim jedinečným štýlom.

Ide o originálne umelecké pohľady na dominanty mesta, ktoré môžu byť zaujímavým doplnkom vašej domácnosti či kancelárie.

V sérii printov nájdete originálne a netradične stvárnené dominanty mesta. Barbakan mestského hradu, Námestie SNPPamätník SNPKaštieľ Radvanských či Amfiteáter Paľa Bielika.

Okrem architektonických a historických dominánt zachytávajú grafické printy aj pohľady na Banskú Bystricu. Prvý pohľad znázorňuje Námestie SNP v pozadí so sídliskom Sásová a Nízkymi Tatrami, druhý ponúka pohľad z Urpína, kde sa v pozadí týči jeden z najdominantnejších vrcholov Veľkej Fatry, Krížna.

Celú limitovanú sériu grafických printov si môžete pozrieť na tejto stránke.

Kúpou môžete dané lokality aj podporiť

Pri kúpe originálnych printov však ide aj o podporu dobrej veci a konkrétnych lokalít. Pri kúpe printu Amfiteátra Paľa Bielika podporíte OZ za! Amfiteáter v ich činnosti uskutočňovania letného premietania.

Pri kúpe printu Kaštieľa Radvanských zas poputujú vyzbierané financie na rekonštrukciu kaštieľa. Tú v súčasnosti postupne realizuje Akadémia umení v Banskej Bystrici a to aj za pomoci príspevkov verejnosti pre Občianske združenie Kaštieľ Radvanských.

Výťažok z predaja printu niekdajšej obce Kalište zas poputuje na opravu a ďalšie zveľaďovanie areálu Kališťa, ktoré je trvalou pripomienkou hrôz druhej svetovej vojny. O správu areálu sa stará banskobystrické Múzeum SNP.

Ku každému printu získate aj zmenšený výtlačok grafiky vo forme pohľadnice. Tie si však tiež môžete kúpiť aj samostatne, v balení po 9 kusov.