Den-otvorenych-dveri-Urpiner_44Vstúpte aj vy do 1. pivnej triedy a pozrite si, ako sa varí najoceňovanejšie slovenské pivo Urpiner. Tunajší pivovar pozýva všetkých priaznivcov výnimočného slovenského piva Urpiner na už 10. ročník Dňa Otvorených Dverí Banskobystrického pivovaru.

Spoločnosť Banskobystrický pivovar, a. s. otvorí v sobotu 19. septembra 2015 od 11.00 h do 17.00 h brány pivovaru na Sládkovičovej 37 v Radvani-Kráľovej pre všetkých svojich priaznivcov a širokú verejnosť. Milovníci, priatelia a fanúšikovia výnimočného slovenského piva Urpiner tak môžu nielen spoznať históriu výroby piva v Banskej Bystrici, ale aj nazrieť do zákulisia pivovaru a zoznámiť sa s celým procesom výroby najoceňovanejšieho slovenského piva.

Sprievodcom pestrého programu bude opäť moderátor Andrej Wallner. Na pódiu sa v rámci hudobného programu predstavia skupiny: Rock Reunion, Ľudová hudba Štefana Babjaka, country skupina Vodopád a folklórny súbor Urpín.

plagatdodurpiner15Okrem obľúbených exkurzií po pivovare, čaká milovníkov piva Urpiner aj množstvo ďalších sprievodných atrakcií ako sú vystúpenie sokoliarov, ukážky prác záchranárskych psov, hasičov, polície, džuda a mnoho ďalších zaujímavých vystúpení. Na svoje si prídu všetky vekové kategórie. Pre dospelých návštevníkov sú pripravené súťaže v pití piva na čas a v držaní krígľa, pre deti zas trampolína, jazda na koníkoch, či maľovanie na tvár.

Samozrejme, nebudú chýbať gurmánske špeciality a jedinečné osvieženie v podobe zlatistého moku – piva Urpiner. Pivo sa bude čapovať priamo z pivovaru a okrem obľúbených klasických pív si môžu návštevníci pochutnať aj na čapovanom pivnom nápoji Urpiner Radler a na nealkoholickom čapovanom pive Urpiner Nealko.

Vstup na podujatie Deň otvorených dverí Banskobystrického pivovaru je zdarma. Prvých 3000 účastníkov navyše dostane kupón na 0,5l nápoj podľa vlastného výberu Zadarmo (čapované pivo alebo čapovaný nealko nápoj). Len v tento deň sa bude pivo Urpiner v pivovare predávať za výnimočne priaznivú cenu 0,50 €/0,5l. Milovníci skvelého piva, výbornej nálady a pravej pivnej pohody sa skutočne majú na čo tešiť.