Banskobystrický okrášľovací spolok pozýva na ďalšiu dobrovoľnícku akciu – maľovanie zanedbaného zábradlia pred ZŠ Okružná.

zabradlie okruznaPo úspešných akciách, ktoré BBOS realizovalo spolu s dobrovoľníkom, organizátori naplánovali ďalšiu dobrovoľnícku akciu, a to maľovanie zábradlia pred bývalou ZŠ Okružná. Akcia je rozdelená na dva dni a dobrovoľníci sa stretnú už tento víkend. V sobotu 16. augusta od 14:30 očistia dobrovoľníci zábradlie od hrdze a  namaľujú základným náterom a v nedeľu, 17.8. od 9:00 namaľujú vrchnú červeno – bielu vrstvu.

Podľa organizátorov akcií vládne na všetkých akciách vynikajúca atmosféra a práca ide od ruky. Zábradlie na Okružnej si vyžaduje viac práce, pretože nie je predpripravené základným náterom, ako bolo zábradlie pri Malej železničnej stanici, ktoré maľovali dobrovoľníci naposledy. Akciu tentokrát rozdelili organizátori na dva dni, keďže najskôr sa musí odstrániť hrdza a zároveň sa musí urobiť prvý základný biely náter. K dispozícii budú drôtené kefy a šmirgle. V nedeľu bude zábradlie predpripravené na vrchný náter, červeno biely.

Akciu podporilo Mesto Banská Bystrica, ktoré neváhalo pomôcť a venovalo dobrovoľníkom na akciu farby.