V poradí už ôsmy ročník hasičskej súťaže O pohár starostu obce Hronsek sa uskutoční počas najbližšej soboty, 25. augusta od 13-tej hodiny. Súťažiť sa bude na futbalovom ihrisku v Hronseku.

Podujatie, ktoré organizuje domáci Dobrovoľný hasičský zbor v Hronseku, odštartuje registráciou tímov v čase okolo obeda, pričom samotný začiatok súťaže organizátori naplánovali na 13-tu hodinu.

Svoje sily si príde zmerať takmer tridsať tímov zo stredného a východného Slovenska.

Chýbať nebude napríklad dobrovoľný hasičský zbor Podvysoká, ktorý patrí k najúspešnejším slovenským hasičským zborom. Zastupovať budú regióny zo severu Slovenska. Na súťažiacich čaká novovybudovaná trať, kde budú môcť ukázať čo všetko sa počas svojho pôsobenia naučili.

Pre divákov hasičskej súťaže organizátori prichystali aj občerstvenie či prehliadku historických motorových vozidiel.

Najmenších návštevníkov bude čakať skákací hrad či detská Rambo dráha. Vyhodnotenie súťažiacich tímov prebehne podvečer medzi 18.00 až 18.30 h, a krátko na to bude nasledovať i žrebovanie v tombole.

Hasičskou súťažou však deň ani zďaleka nekončí. Podujatie ďalej spestrí tretí ročník súťaže v pití piva, koncert ľudovej hudby Kamaráti Moji či tradičné večerné zapálenie vatry.

Približne o pol desiatej večer vystúpi aj spevák Robo Mikla s priateľmi hudobníkmi. Po hudobnom vystúpení  sa o skvelú zábavu postará DJ Maco, pričom ľudí bude baviť až do skorých ranných hodín.

Fotogalériu z uplynulého ročníka podujatia nájdete v našej vlaňajšej reportáži:

FOTO: V Hronseku súťažili dobrovoľní hasiči