Slnečné počasie, lietadlá z leteckých dní nad hlavou a náročná previerka zručností i sily. Tak vyzerala uplynulá sobota v obci Hronsek pri Banskej Bystrici, kde súťažili dobrovoľní hasiči.

Dobrovoľný hasičský zbor v Hronseku usporiadal v sobotu už siedmy ročník hasičskej súťaže o pohár starostu obce. Na miestnom futbalovom ihrisku sa predstavilo celkom 24 sedemčlenných tímov.

Discplína hasičov v tejto súťaži, takzvaný požiarny útok, dokonale pripraví fyzickú i taktickú pripravenosť jednotlivcov i celých tímov. Každý tím mal v rámci súťaže k dispozícii dva pokusy na absolvovanie trate a úloh na nej. Súťaži dominovali tímy, ktoré pravidelne behajú Regionálnu hasičskú ligu Spiš a to Revúčka a Bystrá. Na treťom mieste sa umiestnili muži zo susednej Veľkej Lúky,” priblížil pre BBonline.sk jeden z organizátorov akcie Patrik Snopko.

Súťažilo sa aj v ženskej kategórii, kde na prvom i druhom mieste skončili tímy z Budče, ktoré sa pravidelne na takýchto súťažiach ukazujú na stupňoch víťazov. Na treťom mieste skončili ženy z Hriňovej, ktoré spolu tímový hasičský šport robia len prvý rok.

Atmosféru podujatia, ktoré následne doplnilo pálenie vatry či večerný hudobný program, zachytáva naša fotogaléria.