Už vo štvrtok 6. februára sa v bystrickom kníhkupectve Artforum uskutoční prvé vydanie nového programu Dobré stránky venovaného zaujímavým osobnostiam Banskej Bystrice ako aj širšieho okolia, kvalitnej literatúre a hlavne tým lepším stránkam.

Za moderátorským mikrofónom programu Dobré stránky sa budú striedať dve osobnosti bystrického literárneho života. Prekladateľka a pedagogička Paulína Šedíková Čuhová, ktorá stojí za prekladmi obľúbených titulov z nemčiny (My deti zo stanice Zoo, Rus je ten, ktorý miluje brezy ) a literárna vedkyňa a pedagogička Zuzana Bariaková, ktorá spoluorganizuje obľúbenú Univerzitnú noc literatúry na domovskej Univerzite Mateja Bela a ako redaktorka spolupracuje aj na pestrej edícii banskobystrického vydavateľstva Literárna bašta.

Prvé vydanie Dobrých stránok predstaví hneď dve hostky. Okrem toho, že sú dobré priateľky, len nedávno sa stretli pri spolupráci na detskej knihe Jeleňatý a Kravatý, ktorá sa teší mimoriadnemu úspechu. O spoločnej práci, svojich obľúbených knihách a predovšetkým tých lepších stránkach budú s Paulínou Šedíkovou Čuhovou diskutovať poetka a publicistka Eva Urbanová a ilustrátorka Radka Čabrádi Tvrdoňová. Spoločne vyberú aj knihu mesiaca, ktorá dostane vo februári v kníhkupectve Artforum špeciálne miesto.

Prvé vydanie podujatia Dobré stránky sa uskutoční vo štvrtok 6. februára o 18:00 h v Artfore na Hornej Striebornej 10. Vstup pre všetkých milovníkov a milovníčky kníh je voľný!

Eva Urbanová: Jeleňatý a kravatý

V čase, keď bola spisovateľka Eva len malou a neposednou Evou, rozprával jej ocino príbehy o dvoch priateľoch – jeleňoch. Prvého nazval Jeleňatý a druhého Kravatý, lebo rád okolo krku nosieval kravatu. Veselé rozprávky jej zlepšovali náladu, keď bola smutná, pomáhali zaspať, keď nebola dosť unavená, a vytvárali vzácne puto medzi dieťaťom a rodičom. Bola im za to vďačná a nikdy na jeleních kamarátov nezabudla. Dokonca ani vtedy, keď už bola dospelá. Rozhodla sa preto so svojou kamarátkou Radkou príbehy Jeleňatého a Kravatého napísať a nakresliť v nádeji, že prinesú rovnakú radosť aj iným deťom a dospelým. Knihu napísala Eva Urbanová a ilustrovala Radka Čabrádi Tvrdoňová. Knihu si môžete zakúpiť na stránke artforum.sk.