Od stredy 16. septembra do utorka 22. septembra mali ľudia v celom Banskobystrickom kraji možnosť už po štvrtýkrát vyskúšať na vlastnej koži, čo prináša dobrovoľníctvo a pomôcť tak dobrej veci.

20160921_162002Dokopy 1757 dobrovoľníkov v 101 organizáciách po celom Banskobystrickom kraji sa vydalo na DOBROdružstvo a odpracovalo spolu 6 920 hodín, bez nároku na honorár. Sprievodných podujatí sa zúčastnilo ďalších viac ako 730 účastníkov. Keby sa prerátala ich práca minimálnou hodinovou mzdou, tak dobrovoľníci pomohli svojim komunitám prácou v sume viac než 16 tisíc eur. Práca dobrovoľníkov nie je nezaplatená preto, že nemá cenu, ale preto, že je neoceniteľná.

Aktivity s deťmi, pomoc hendikepovaným a seniorom, zveľaďovanie prostredia, práca s farbami či materiálom, starostlivosť o rastlinky a záhrady, ale aj workshopy či diskusie na tému dobrovoľníctva, boli priestorom vyskúšať si mnoho nových vecí a „nájsť sa“ v pomoci druhým, čo bolo motívom tohtoročnej kampane. Kampaň predstavila v Banskej Bystrici aj mestskú dobrovoľnícku hru s názvom “Nájdi sa!”, ktorá odráža tému Týždňa dobrovoľníctva.

P9201440„Ďakujeme všetkým dobrovoľníkom, dobrovoľníčkam aj koordinátorom a koordinátorkám v organizáciách, ktorí počas siedmich dní spolu urobili poriadny kus práce a pomohli svojim komunitám a svojmu okoliu. Najmä pre mladých ľudí je práve dobrovoľníctvo skvelou príležitosťou objaviť svoje talenty a zručnosti a nájsť sa profesne aj osobnostne,“ hovorí koordinátorka kampane Martina Strmeňová. Hlavnými partnermi Týždňa dobrovoľníctva 2016 boli Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, mesto Banská Bystrica, občianske združenie BCF a spoločnosť GAMO.