Film Moje čučoriedkové noci je veľmi pekný. Ide v ňom o lásku a aj… čučoriedkový koláč. Tretí Čučoriedkový deň v Telgárte bude nesporne tiež pekný. Budú sa tam piecť čučoriedkové koláče. S láskou…

cucoriedkovy den  Telgart_2015A nielen koláče ale aj iné dobroty z čučoriedok budú v sobotu 8. augusta rozvoniavať pred kultúrnym domom v Telgárte. Súťažiť sa bude o najlepší čučoriedkový dezert (koláč, zmrzlina…) a tiež o najlepší produkt z čučoriedok (džem, likér…). Súťažiaci by si mali doniesť múku, cukor a všetko, čo potrebujú na pečenie. Okrem čučoriedok, tie si nosiť nemusia! Nachystajú im ich organizátori podujatia

Ak by ste sa chceli do súťaže prihlásiť, tak už nemôžete. Uzávierka prihlášok bola v posledný júlový deň. Môžete však zájsť v sobotu do Telgártu, obdivovať šikovnosť a zručnosť súťažiacich, nasávať omamné sladké vône a, pravdaže, aj si pochutnať na čučoriedkových fajnotkách.

Pobaví vás ľudová hudba, prehliadka krojov a tradičných remesiel a na svoje si prídu aj deti, pre ktoré sú pripravené rôzne zábavné aktivity. A všetko sa to začne o 11. hodine.

Len tak, mimochodom, tá malá modrá bobuľka, zvaná čučoriedka, alebo aj jafura, borovnica či čierna jahoda, podporuje imunitný systém, lieči mozog, zrak… aj hnačku, a má veľa ďalších pozitívnych vlastností. Kedysi sa ňou farbili látky a veru aj vínu sa dodávala farba práve čučoriedkami. Pre región Horehronia sú typickou lesnou plodinou.

Ozaj, a pozrite si film Moje čučoriedkové noci. Je naozaj pekný…