Hokejoví fanúšikovia už dlho márne čakali na deň, kedy si v populárnej hre NHL zahrajú za mužstvo z ich rodného mesta. Kým bola hra podporovaná aj počítačmi, bolo možné stiahnuť si viaceré rozšírenia a pokúsiť sa zabojovať aj s domácimi obľúbencami. S rozhodnutím vydávať hru len na konzolách to už nie je možné. Všetko sa ale zmení v najnovšej verzii. 

Ak sa tešíte, že postavíte na nohy padlý Martin, či vybojujete víťazstvo s nováčikom z Detvy, sklameme vás. V novej NHL 18 pribudne hokejová Liga majstrov, teda spolu s ňou všetkých 32 tímov, ktoré si ju v najbližšom ročníku zahrajú. Vďaka tomu tam nájdeme úradujúceho majstra slovenskej Tipsport ligy HC´05 iClinic Banská Bystrica.

View this post on Instagram

The league MVP is the face of #NHL18 @mcdavid97

A post shared by EA SPORTS NHL (@easportsnhl) on

V hre NHL si môžete zahrať priateľské zápasy, sezóny a pokojne aj šampionáty. Preto v najnovšej verzii nájdete aktuálnu súpisku banskobystrických baranov spolu s originálnymi dresmi Ligy majstrov. Fanúšikovia konkurenčnej Nitry či Košíc si tak budú môcť zahrať len s kádrom Banskej Bystrice, no ktovie. Možno sa už čoskoro dočkáme celej ligy a zahráme si o Pohár Vladimíra Dzurillu.

V NHL pribudne celkom 10 tímov: Vienna Capitals, Red Bull Salzburg a KAC Klagenfurt z Rakúska, Nottingham Panthers a Cardiff Devils z Veľkej Británie, Neman Grodno z Bieloruska, Esbjerg Energy z Dánska, Rapaces de Gap z Francúzska, Comarch Cracovia z Poľska a spomínaný slovenský majster z Banskej Bystrice.