Hrať sa bude aj Extraliga, dovedna sa futbalisti predstavia na šiestich úrovniach. Ihriská zostávajú zachované, počas leta prešiel rekonštrukciou aj povrch v KIA Aréne (po novom TAMI Aréna).

Mestská únia malého futbalu (MÚMF) v Banskej Bystrici uzatvorila registráciu mužstiev do nového súťažného ročníka 2012/13. Dovedna sa prihlásilo 107 tímov, ktoré sa predstavia od Extraligy po V. ligu. Najnižšia súťaž sa bude hrať v troch skupinách.

Hlasovanie vedúcich mužstiev rozhodlo o zachovaní starých pravidiel, takže stále nie je možné vypichovať loptu od zadu ani používať sklzy.

Extraliga MÚMF Banská Bystrica

Do Extraligy sa tento rok prihlásilo osem mužstiev. Paradoxne, s účasťou mužstiev v najvyššej súťaži bývajú najväčšie problémy. Víťaz minulého ročníka I. ligy tím Godzily odmietli účasť, preto zostáva v Extralige aj Úsvit 87. Nováčikom v súťaži je tím Juniors. Tradičný účastník Celtic Sásová po rokoch zmenil názov a v novej sezóne nastúpi pod názvom Celtic 04.

I. liga MÚMF Banská Bystrica

Druhá najvyššia súťaž sľubuje zaujímavý súboj o špicu. Godzily a Skackavá dlhodobo nemajú záujem o postup do Extraligy, tentoraz ich však na čele môže vystriedať nováčik Viťo Team. Od svojho vzniku každý rok postupoval vyššie a kvalitatívne má na to, aby hral o čelo aj v I. lige. Popri nich je nováčikom aj Fortka. No Fear sa spojil s druholigovým D.P.H. Jeden tím má právo postúpiť do Extraligy, dva zostupujú do II. ligy. Súťaž sa bude hrať v Jakube.

II. liga MÚMF Banská Bystrica

V druhej lige si takisto zahrá 18 mužstiev. Z prvej ligy zostúpili Mladosť a Starí páni a z tretej ligy postúpil Tigers United z prvého a 1. FC Multivitamín z druhého miesta. Ďalšími nováčikmi sú: Bežný Štandard, ktorý nahradil Spartu BB. Dve mužstva sa neprihlásili do súťaže: Bafuna a D.P.H., ktoré sa spojilo s No Fearom a zahrá si prvú ligu. Preto ich nahradili North Stars a VKK z tretej ligy. Mužstvá odohrajú svoje zápasy na ihrisku v Jakube. Prví dvaja postúpia do druhej najvyššej ligy (1. liga) a poslední dvaja si budúci ročník zahrajú tretiu ligu.

III. liga MÚMF Banská Bystrica

Aj v tretej lige odštartuje súťažný ročník 18 mužstiev. Z druhej ligy zostúpili AC Chaos a Jarný Vánok. Zo štvrtej ligy postúpili: víťaz IV. ligy Priechod a z druhého miesta Nulová šanca. Ďalšími, ktorí doplnili ligu sú: FC Barumka, FK Plus, AC Beercelona a ANK Pegi, ktorí nahradili dodatočne postupujúcich a zaniknuté FC Colo-Colo. Do štvrtej ligy zostúpili GEMO a AC Tornádo, ktoré sa nakoniec prihlásilo do V. ligy. BB Aquex sa spojil s Hi-Fi. Mužstvá odohrajú svoje súťažné zápasy v Nike Aréne každú ligovú sobotu od 8:00 hod. Víťaz ligy a druhý najlepší tím postupujú do druhej ligy a dvaja z posledných miest zostupujú.

IV. liga MÚMF Banská Bystrica

V druhej najnižšej súťaži sa znížil počet mužstiev z 20 na 18. Do III. ligy postúpili štyri mužstvá namiesto predpokladaných dvoch. Novými tímami sú GEMO, AC 07 Hradec, Joga Bonito, Slovenská Ľupča, VB Mako Café, 3 café. Zostúpili Erima, FC Juniperus a Van to Tree. Zanikli Flaty a Bežný Štandard nahradili Lunárne Legendy. Na konci sezóny postupujú dva najlepšie tímy, tri najhoršie zostupujú. Hrá sa v TAMI Aréne.

V. liga MÚMF Banská Bystrica

Piate ligy sú rozdelené do troch deväťčlenných skupín. V skupine A sa predstavia skúsení harcovníci Van to Tree a AC Tornádo, ktorí zostúpili. Doplnia ich nováčikovia 1. FC Invalid, Poriadne slipy, či FK Zero.
V skupine B po roku nastúpi FC Juniperus. Bude zaujímavé sledovať, kto sa popasuje o čelo tabuľky, keďže obidvaja suveréni skupiny z minulého ročníka postúpili vyššie. Koxatróza zanikla, nováčikom sú Nemce 2012.
V skupine C sa už nepredstaví tradičný účastník Andromeda ani Doka Drevo. Taktiež bude zaujímavé, kto okrem Erimy bude bojovať o postup. Nováčikmi sú Wild Wolves a Kondičáci.
Skupina A sa bude hrať v Nike Aréne a skupiny B a C v TAMI Aréne.