Cinemax nové logoBanskobystrické multikino Cinemax prichádza aj v úvode ďalšieho školského roka s niekoľkými premiérovými filmami. Od uplynulého štvrtka 8. septembra si môžete v premiére pozrieť napríklad životopisnú drámu Sully, kde pravda je skrytá za zázrakom na rieke Hudson. Deti zas určite poteší návrat známej partičky z lesa vo filme Lovecká sezóna: Strachopud. Premiérovo však môžete vzhliadnuť aj filmy Mechanik 2 a Muž v temnote.

LOVECKÁ SEZÓNA: STRACHOPUD

lovecka-sezona-strachopudStará známa partička z lesa je späť! Boog nikdy nepatril medzi najodvážnejších medveďov. Napriek tomu sa spolu so svojím najlepším kamošom Elliotom vydal riešiť monštruóznu záhadu, ktorá ohrozuje bezpečnosť všetkých obyvateľov Timberline… Takmer presne pred 10 rokmi, 23.11.2006, sa v kinách začala prvá Lovecká sezóna. Zábavné, miestami naozaj veľmi komické dobrodružstvá obyvateľov lesa, hlavne však jedného dobre živeného „mestského“ medveďa, zaznamenali taký úspech, že sa filmové štúdio rozhodlo natočiť ďalšie a ďalšie pokračovania príbehu. A tak čoskoro v našich kinách odštartuje (zatiaľ) posledná, najnovšia Lovecká sezóna Elliot, Boog a všetky vaše obľúbené lesné tvory sa vrhnú úplne nového dobrodružstva pre celú rodinu. Keď Elliot pri táboráku rozprával svojim priateľom príbeh o netvorovi žijúcom kdesi v lese, Boog, ktorý, ako vieme, nikdy nesršal odvahou, dostal náramný strach… a Elliot nápad. Šialený nápad. Vystraší Boogov strach. No a ten od strachu ujde! A tak sa spolu so všetkými obľúbenými lesnými kamarátmi vydávajú na zábavnú cestu, na ktorej ich čaká zopár prekvapení a kopa smiechu. A ako sa ukáže, smiech a priateľstvo sú proti strachu tým najlepším liekom.

mechanik2MECHANIK 2

Pomsta je sladká… Keď si najnebezpečnejší nájomný vrah na svete Arthur Bishop (Jason Statham) myslí, že svoju vražednú minulosť má už dávno za sebou, jeden z jeho najobávanejších nepriateľov nechá uniesť jeho priateľku (Jessica Alba). Aby ju zachránil, musí sa Arthur vydať na šialenú misiu. Má za úlohu spáchať tri takmer nemožné vraždy a využiť všetky svoje schopnosti, aby to vyzeralo ako nehody s následkom smrti.

MUŽ V TEMNOTE

Partia mladých zlodejov sa vláme do domu starého, slepého muža v domnení, že im prejde perfektný zločin. Nemôžu sa však mýliť viac…

SULLY

sullyVo štvrtok 15. januára 2009 sa svet stal svedkom pozoruhodného núdzového pristátia amerického dopravného lietadla, kedy kapitán „Sully“ Sullenberger zázračne dosadol počas letu US Airways 1549 na rieku Hudson a zachránil tak život všetkým 155 cestujúcim a členov posádky. Jeho chladnokrvný čin odvrátil nielen tragédiu, ale spravil z neho hrdinu, ktorý inšpiroval celý svet. Kapitán Sullenberger mal v čase nehody za sebou štyridsať rokov pôsobenia v letectve. Od detstva túžil stať sa pilotom, čo sa mu napokon splnilo. Ako šestnásťročný absolvoval letecký výcvik doma v Texase a dostal sa na Akadémiu vzdušných síl. Po vojenskej službe, počas ktorej lietal aj ako pilot vojenských stíhačiek, sa zamestnal v civilnom letectve, kde zúročil dlhoročné bohaté skúsenosti…

ARTMAX FILM – SLOBODA POD NÁKLADOM

artmax Filmy-page-001So stovkou kíl na chrbte sa brodia v snehu, stúpajú lavinóznymi svahmi, odolávajú búrke i víchrici. Ich remeslo nie je len prácou a zárobkom, ale i cestou k vnútornému pokoju. V dokumentárnom filme Sloboda pod nákladom spoznáme najstaršiu generáciu tatranských nosičov, ktorí zásobujú vysokohorské chaty. Dozvieme sa, prečo si zvolili tento spôsob života a ostali poslednými mohykánmi na európskom kontinente. A možno sa zamyslíme aj nad vlastným nákladom, ktorý všetci nosíme.

DETSKÉ KINO – DOBA ĽADOVÁ: MAMUTÍ TRESK

Detske Kino_RGB_2-page-001Ak je možné niektoré obdobie v dejinách našej planéty označiť za zaujímavé časy nabité katastrofickými udalosťami, za časy, ktoré poriadne preverili silu charakteru a schopnosť prežiť, tak je to doba ľadová. Je jedno aká. Či prvá, druhá  alebo piata. A práve v piatom pokračovaní jednej z najpopulárnejších animovaných filmových sérií opäť stretávame všetkých starých známych hrdinov a pár úplne nových. Prichádza ľadová udalosť roka a s ňou mamuty Manny, Ellie, niečo ako leňochod menom Sid, tiger Diego alebo vačice Crash a Eddie. Nezabudli sme na niekoho? Samozrejme – na toho najdôležitejšieho, veveričiaka Scrata. Ten, ako je jeho nedobrým zvykom, v snahe uloviť konečne večne unikajúci žaluď spôsobí nehodu, z ktorej vznikne úplná katastrofa. Začne to tým, že vytrvalého Scrata naháňačka za žaluďom katapultuje do vesmíru. A tam, vďaka svojej povestnej nešikovnosti a nekončiacej smoly náhodne spustí sériu kozmických katastrof. To vedie k zásadnému ohrozeniu našej planéty, na ktorú zrazu mieri asteroid ako hrom a ohrozuje ľadový svet aj s jeho obyvateľmi. A pretože sa naša partia skladá zo samých nefalšovaných a neohrozených hrdinov, nečaká na svoje vyhubenie, ale vydáva sa na záchrannú výpravu do tajomnej Geotopie. Síce im tam občas bude tuhnúť krv v žilách, ale to predovšetkým zimou, inak to bude hlavne sranda. A či sa Scrat konečne stretne so žaluďom? Kto vie…

CNMX_a4_Bridget_jonesovaBABSKÁ JAZDA – DIEŤA BRIDGET JONESOVEJ

Milé baby, pripravte sa na ďalšiu dávku romantiky a zábavy. Tešiť sa môžete na babskú jazdu s filmom Dieťa Bridget Jonesovej už v utorok 13. septembra. Uvoľnená atmosféra, darčeky od partnerov a tombola sú samozrejmosťou, tentokrát však na Vás čaká aj súťaž. Viac o súťaži zistíte až na akcii. Najväčšia smoliarka v dejinách sa tentokrát bude musieť vyrovnať s neplánovaným tehotenstvom. Ako však k tomu prišlo ak je stále bez chlapa? Celkom jednoducho, jeden odviazaný hudobný festival, kde sa stretla s pohľadným cudzincom a jedna spoločenská akcia, kde sa presvedčila, že stará láska nehrdzavie. Päťdesiat percentná šanca na otcovstvo je viac ako potrebné aby obaja muži zabojovali o Bridget.

THE BEATLES: EIGHT DAYS A WEEK – THE TOURING YEARS

Vydajte sa na nevšednú cestu s najznámejšou kapelou všetkých čias – The Beatles. Jedinečný filmový projekt autenticky zachytáva obdobie koncertných rokov 1962 – 1966 z perspektívy samotných členov. Buďte svedkami toho ako ich tieto udalosti ovplyvnili – ich vzťahy, hudobný vývoj, životný štýl a vyrovnávanie sa so slávou. Príďte si vychutnať maximálny filmový zážitok so slávnymi chrobákmi. Vstupenky sú už v predaji.

ARTMAX KONCERT – MICHAEL BUBLÉ: TOUR STOP 148

A4_BubleFilm Michael Bublé: Tour Stop 148 zachytáva svetové turné tejto popovej ikony 21. storočia. Štvornásobný držiteľ ocenenia Grammy známy aj ako „nový Sinatra“ predal za svoju doterajšiu kariéru viac než 55 miliónov albumov a jeho zatiaľ jediné vystúpenie v Čechách v pražskej O2 Aréne bolo beznádejne vypredané. Snímka zachytáva povestne dokonalú javiskovú show aj zákulisné prípravy. V intímnej atmosfére sa dostáva pod kožu jedného z najväčších bavičov súčasnosti, ktorý svojou nenútenosťou a uchu lahodiacim retro popom okúzľuje poslucháčov všetkých generácií. Bublé prerazil v roku 2005 neodolateľným swingovým albumom It´s Time, hneď ďalší Call Me irresponsible o dva roky neskôr, mal úspech ešte väčší. Bublého album Christmas bol ešte niekoľko rokov od svojho vydania v roku 2011 neprekonateľným sviatočným bestsellerom. K jeho najväčším hitom patria swingové cover verzie evergreenov ako sú Feeling Good, Cry Me a River alebo Fever. Artmax koncert sa uskutoční v stredu 28. septembra.

Okrem toho v multikine CINEMAX: Tajný život maznáčikov 2D aj 3D,Vojnoví psi,  Kamoš obor 2D aj 3D, Smrtiaci príliv, Najkrajší deň, Buchty a klobásy, Matky rebelky, Jednotka samovrahov 2D, Bláznivá päťka a Bitka  Sevastopoľ.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.