CINEMAX v Banskej Bystrici nám aj tento týždeň prináša niekoľko filmových noviniek, medzi ktorými vyniká nový slovenský film. Pozrite si pravidelný prehľad nových filmov na plátnach banskobystrického multikina.

ANJELI

Do slovenských kín prichádza nový celovečerný film Anjeli režiséra Róberta Švedu. Po televíznych projektoch, ako sú napríklad Mesto tieňov, Odsúdené či Dr. Ludsky, natočil tentoraz film o láske, osudových stretnutiach a čakaní na zjavenia. Nadväzuje tým na svoj debut Démoni.

„Anjeli sú v ezoterike vnímaní ako tí, ktorí pomáhajú ľuďom. Kým démoni v nás otvárajú 13te komnaty, anjeli nás chránia, posilňujú a ukazujú cieľ. A to sa prejavilo aj na estetike filmu,“ hovorí Róbert Šveda. Vo svojej druhej snímke na pozadí osudov ľudí, ktorých cesty sa náhodne pretnú na lesnej chate, rozvíja komorný príbeh o túžbe niekoho milovať. Príbeh úspešného divadelníka Michala.

Keď sa dozvie, že trpí nevyliečiteľnou chorobou, odchádza na chatu uprostred lesa, aby tam napísal knihu spomienok. Spoločnosť mu robia len jeho životná láska a ošetrovateľka. Snažia sa mu spríjemniť posledné okamžiky. Často je pre nich náročné zmieriť sa s tým, ako ľahko sa Michal poddáva chorobe. Vypätú atmosféru naruší príchod charizmatického cudzinca, ktorý sa až príliš zaujíma o Michala. Prebudí v ňom opäť život? Alebo je len jeho poslednou radosťou?

V hlavnej úlohe uvidíme Petra Bebjaka, ktorý je tiež známy ako režisér a producent. „Peter od začiatku podporoval myšlienku, aby sme natočili Anjelov.“ spomína Róbert Šveda. „Zhodou okolností sa mi aj práve on najviac hodil na rolu Michala spomedzi svojej generácie hercov. Pri low budgetových projektoch, akými sú Anjeli, je dôležité mať človeka oddaného veci. Plusom je aj to, že je mne blízkou osobou.“

Film Anjeli vznikol spontánne, z chuti niekoľkých ľudí natočiť celovečernú snímku. Producenta Rasťa Šestáka z produkčnej spoločnosti D.N.A. oslovila téma medziľudských vzťahov a hľadania šťastia. Na výrobu však bol obmedzený rozpočet. Mnohí sa na filme preto podieľali zadarmo. „Dlhodobo spolupracujeme s ľuďmi, na ktorých sa nám podarilo preniesť naše nadšenie pre Anjelov a dohodnúť sa s nimi na podmienkach, ktoré sú podstatne iné než pri komerčných projektoch.“ hovorí Rasťo Šesták a pokračuje: „To nám umožnilo nakrútiť snímku za veľmi nízke náklady, a to aj ovplyvnilo v podstate celú tvorbu.“

V novom filme Róberta Švedu uvidíme okrem Petra Bebjaka aj Kristínu Farkašovú, Jozefa Zetyáka, Elenu Podzámsku, Andreja Dúbravského či Jána Jackuliaka. Hlavným kameramanom bol Tomáš Zednikovič, pre ktorého sú Anjeli celovečerným debutom.

[youtube CjaIY4wrvXI 590 340]

Slečna nebezpečná

Trochu bláznivá Stefanie Plumová je na tom biedne. Nemá prácu, nemá peniaze, nemá manžela a naviac, práve prišla aj o auto. Od svojho bratranca dostáva ponuku na prácu v jeho firme, ktorá chytá ľudí, ktorí sa nedostavili na súd. Za jedného takéhoto výtržníka môže zhrabnúť trebárs aj desať tisíc dolárov. Pripadá jej to ako skvelá možnosť zárobkua rozhodne sa to skúsiť. Jej prvým prípadom je Joe Morelli, šarmantný bývalý policajt obvinený z vraždy. Má to však jeden háčik – Morelli je jej kamarát z detstva, alebo možno aj niečo viac ako kamarát…

Slečna nebezpečná je filmové spracovanie celosvetovo úspešnej knihy Za všechny prachy od Janet Evanovichovej.

[youtube Ehq92z1Im34 590 340]

AVENGERS: POMSTITELIA 3D

Ak nedokážu zachrániť Zem, môžete si byť istí, že ju aspoň pomstia… Legendárni komiksoví superhrdinovia po prvýkrát spolu!

Štúdio Marvel uvádza “The Avengers” – tím legendárnych superhrdinov. Pripravte sa na strhujúce akčné dobrodružstvo nabité špeciálnymi efektmi. Keď neúprosný zločinec ohrozuje celú planétu, šéf supertajnej organizácie S.H.I.E.L.D., Nick Fury (Samuel L. Jackson) zostaví tím výnimočných postáv, aby odvrátili katastrofu, ktorá by mohla vyvrcholiť zničením Zeme.

Najskôr sa však skupina silných osobností musí zohrať a pri spojení toľkých eg budú určite lietať iskry. Tony Stark/Iron Man (Robert Downey Jr.) je totiž milionár a playboy zvyknutý na to, že je sám sebe pánom. Vojak Steve Rogers/Captain America (Chris Evans) síce obyčajne vykonáva rozkazy, ale ako človek z minulosti (strávil niekoľko dekád zamrznutý v ľade) má trochu problém zapadnúť do súčasného sveta. Thor (Chris Hemsworth) je boh hromu, najmocnejší člen Avengers: tvrdohlavý a svojrázny chlapík, ktorý nerád počúva od druhých, čo má robiť. Dr. Bruce Banner/Hulk (Mark Ruffalo) sa vo chvíľach stresu mení na neovládateľné zelené monštrum s deštrukčnými túžbami, čo z neho tiež nerobí tímového hráča. Zostavu dopĺňajú špiónka Natasha Romanoff/Čierna vdova (Scarlett Johansson), lukostrelec Clint Barton/Hawkeye (Jeremy Renner) a agent Phil Coulson (Clark Gregg), ktorý síce nemá žiadne nadpozemské schopnosti, ale svojou autoritou si medzi hrdinami vydobyl slušné postavenie.

[youtube q9xNZlEi9j0 590 340]

ARTMAX – Pina 3D

(len 9. 5. 2012 o 20:50)

Denne sa prebúdzate do bezpečia svojho domova. Ale na ako dlho je bezpečný?

Najnovší film Wima Wendersa PINA je vôbec prvý európsky hraný 3D film. Wenders snímku natočil ako poctu nemeckej choreografke Pine Bausch, ktorá zásadným spôsobom ovplynila tanec a divadlo poslednej tretiny dvadsiateho storočia. Film mal byť spoločným projektom Wendersa a Bauschovej, ale vďaka jej nečakanej smrti vznikol „in memoriam“ a zachytáva jej kľúčové diela a spomienky jej najbližších spolupracovníkov. Film je strhujúcou cestou do sveta emócií a duše zobrazenej telom.

[youtube W-dahB_8P64 590 340]

Detské kino – Happy Feet 2 3D

(víkend 5. 5. – 6. 5. 2012 o 13:50)

Animovaný hit Happy Feet sa vracia vo svojom pokračovaní v znamenitom 3D do nádhernej krajiny v Antarktíde.

Mumble, Majster stepu má problém, pretože jeho malý syn Eric je choreo-fóbický. Eric neochotný dať sa do tanca uteká a stretáva Ohromného Svena – tučniaka, ktorý dokáže lietať! Mumble ani nedúfa, že by mohol svojmu novému pôsobivému vzoru konkurovať. Keď svetom zatrasú mocné sily, všetko je zrazu hore nohami.

Erik ocení odvahu a pevnú vôľu svojho otca, keď sa Mumblovi podarí spojiť všetky národy tučniakov a ďalších úžasných bytostí od miniatúrneho planktónu až po obrovské tulene slonie – a s ich pomocou všetko napraviť.

[youtube WDR8x7xcmsM 590 340]

Vždy aktuálne informácie nájdete na facebook stránke banskobystrického Cinemax-u…