Cinemax nové logoV banskobystrickom multikine CINEMAX si aj počas prvých februárových dní môžete vychutnať filmové novinky. Už od štvrtka 2. februára môžete vidieť napríklad komédiu Psia duša, ktorá hovorí o tom, že všetky psi idú do neba, avšak s výnimkou tých, ktorí si ešte nesplnili poslanie na zemi. Fanúšikov hororov určite poteší film Kruhy.

PSIA DUŠA

psia-dusaVo filmovom spracovaní obľúbenej knihy W. Bruca Camerona prináša renomovaný režisér Lasse Hallström na plátna kín príbeh oddaného chlpáča, ktorý postupne prichádza na to, že na svet prišiel preto, aby ľudí učil smiať sa a milovať. Duchaplné, dojímavé, a neraz aj vtipné rozprávanie jedného psa ponúka jeho vlastný psí pohľad na medziľudské a ľudsko-psie vzťahy. Okrem iného nám pripomína, že láska nikdy neumiera, skutoční priatelia nás nikdy neopustia a každé stvorenie má na svete svoje jedinečné poslanie.

KRUHY

kruhy„Žilo kedysi dievča, z ktorého mena behal mráz po chrbte. Keď uvidíte jej príbeh, ostáva vám presne sedem dní…“ Slávny horor o znepokojivom videu, ktorého diváci umierali presne týždeň potom, čo ho videli, práve napísal ďalšiu kapitolu. Hrôzostrašné je na tom predovšetkým to, že sa Samara, hlavná antihrdinka Kruhov, so svojim filmom presunula z videokazety do online éry, kde sa šíri omnoho jednoduchšie a rýchlejšie. Kruhy sa odohrávajú trinásť rokov po udalostiach predchádzajúcej časti. Príbeh o vraždiacom filme je považovaný len za hororovú historku, no napriek tomu študentku Júliu znepokojuje zmena správania jej priateľa Holta, ktorý údajne toto video videl. Napriek jeho varovaniu si video zvedavé dievča pozrie. Nepochopiteľný zostrih zdanlivo nesúvisiacich scén korunuje telefonát, v ktorom jej neznámy hlas oznámi, že presne za týždeň zomrie. Keďže ju od tej chvíle začnú rôzne desivé udalosti sprevádzať doslova na každom kroku, neberie Júlia varovanie na ľahkú váhu. Čoskoro jej tiež dôjde, že jedinou nádejou na prežitie je pochopenie videa, ktorým Samara, dievča zo studne, vyslala svetu zašifrovaný odkaz. Pátranie po Samariinom desivom osude zavedie Júliu na cestu, kde je jej život v rovnakom ohrození, ako keby na smrť odovzdane čakala doma.

DETSKÉ KINO – OZZY

Detske Kino_RGB_2-page-001(Víkend 4.2. – 5.2.2017 o 14.00 hod,)

Ozzy je priateľský  pes bígl, ktorý žije idylickým životom v rodine Martinsovcov. Jeho majitelia sa ale musia presunúť za pracovnými povinnosťami do Japonska. Má to jeden háčik: pes s nimi nesmie cestovať. Martinsovci sa teda rozhodnú, že Ozzyho dajú do luxusného hotela pre psíkov. Hotel nesie honosné meno Modrá zátoka. Po odchode rodiny však Ozzy zistí, že toto „perfektné“ miesto je len zásterkou jeho majiteľa. Práve ten vozí psov do skutočnej Modrej zátoky, čo je vlastne väzenie pre psov, ktoré zároveň aj  psi riadia. Ozzy sa rozhodne naplánovať útek a v štichu nenechá ani svojich nových psích priateľov Chestera, Fronkeho a Doca. Z väzenia sa musí utiecť nenápadne, ale hlavne rýchlo a chlpato.

LEGO BATMAN VO FILME – PREDPREMIÉRA

Obrovský obchodný i divácky úspech Lego príbehu, povzbudil tvorcov k nakrúteniu samostatného animovaného dobrodružstva vodcu celej skupiny – Lego Batmana. V Gothame sa chystajú veľké zmeny. Ak chce Batman zabrániť tomu, aby v meste prevzal moc Joker, ktorý samozrejme nemá v pláne nič dobré, musí prehodnotiť pohľad na svoju doteraz fungujúcu jednočlennú skupinu občianskej sebaobrany a snažiť sa spolupracovať i s ostatnými a možno, ale naozaj len možno –  sa naučiť trochu uvoľniť a získať nadhľad. Lego Batman prichádza do CINEMAX už v nedeľu 5. februára, aby vás presvedčil, že na plátne je ešte úžasnejší, aj v 2D a 3D.

50_odtienov_cnmx_a4_webBABSKÁ JAZDA – PAŤDESIAT ODTIEŇOV TEMNOTY

(Streda  8.2.2017 o 18.00 hod,)

Príďte sa zabaviť na februárovú Babskú jazdu. Uvoľnená atmosféra, skvelé darčeky od partnerov a tombola sú už samozrejmosťou. Christian Grey a Anastasia Steeleová sa vracajú v Päťdesiatich odtieňoch temnoty – druhej kapitole milostného príbehu, ktorý vychádza z celosvetového knižného fenoménu.… Odmietnutý Christian Grey sa pokúsi presvedčiť Anastasiu, aby obnovili ich vzťah. Tá súhlasí, avšak len pod podmienkou, že sa zmenia pravidlá, na ktorých doteraz ich vzťah fungoval. Vo chvíli, keď sa medzi nimi začne obnovovať dôvera a do ich spolunažívania sa vráti stabilita, začnú sa okolo nich motať temné tiene z Christianovej minulosti. Ich cieľom je zničiť spoločnú budúcnosť páru.

PAŤDESIAT ODTIEŇOV SIVEJ

V roku 2015 sa študentka literatúry Anastasia (Dakota Johnson) podľa vlastných slov nezaujímavá a nudná “sivá myš” s nízkym sebavedomím, prvýkrát stretla s tajomným podnikateľom Christianom Greyom (Jamie Dornan).. Bez ohľadu na to, že ju varuje, ako je komplikovaný, nie je Anastasia schopná odolať jeho príťažlivosti. Ani Grey však nie je voči nej imúnny a postupne jej začne otvárať dvere do svojej trinástej komnaty. Zažite Päťdesiat odtieňov sivej len za 2,95 eur posledný krát na veľkom plátne v utorok 7. februára.

ARTMAX BALET – SPIACA KRÁSAVICA

a4_spiaca_krasavicaOslávte 70 rokov úžasnej produkcie Royal Ballet a vstúpte do kúzelného sveta princezien a magických kúziel. Veľmi obľúbená klasická hra v podaní Royal Ballet, Spiaca krásavica, kombinuje to najlepšie z klasického baletu so všetkými svojimi pôvabmi a virtuozitou, nádhernou hudbou a talentovanými tanečníkmi. Spiaca krásavica s Čajkovského hudbou a choreografiou Maria Petipu z roku 1890 predstavuje Rose Adage ako princeznú Auroru, ktorá sa stretáva so svojimi nápadníkmi či slávnostné záverečné tance pri príležitosti šťastného stretnutia princa a princeznej. Pre túto produkciu Petra Farmera boli aktualizované návrhy Olivera Messella, jedného z najväčších scénografov 20. storočia. Bohaté evokácie barokového bohatstva kráľovského dvora, panoramatická cesta kniežaťa do zarasteného hradu a farebné postavy tejto slávnej rozprávky na motívy Šípovej Ruženky robia zo Spiacej krásavice výnimočné predstavenie.

Priamy prenos baletu z Londýna si môžete vychutnať v utorok 28. februára o 19.55 hod. Vstupenky na balet sú už v predaji. Využite tak možnosť kúpiť si vstupenku v predpredaji za výhodnejšiu cenu.

Okrem toho v multikine CINEMAX: Spievaj 2D,  Rozpoltený, Spojenci, Resident Evil: Posledná kapitola 2D aj 3D, xXx: Návrat Xandera Cagea 2D, Všetko alebo nič, Lichožrúti, Pod rúškom noci, Collateral Beauty, Ozzy a Divoké vlny 2.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.