cinemaxBanskobystrické multikino Cinemax aj tento týždeň prináša premiérové filmy. Už od štvrtka 13. augusta si môžete užiť nové filmy Fantastická štvorka, Krycie meno U.N.C.L.E. či animovaný film od tvorcov z Pixaru, V hlave. V utorok, 18. augusta zas môžete zistiť či láska dokáže zvrátiť rasistické predsudky v romantickej dráme Levie srdce.

FANTASTICKÁ ŠTVORKA

FANTASTICKáJedni z najznámejších a najdlhšie slúžiacich komiksových hrdinov zo stajne vydavateľstva Marvel sa vracajú, aby znovu získali svoje super schopnosti, ktoré ich preslávili po celom svete. Ben, Sue, Johnny a Reed sú obyčajní mladí outsideri, ktorí majú sklony k objavovaniu a prekonávaniu hraníc známeho sveta. Jedným z ich cieľov je aj rozlúsknutie problému interdimenzionálneho cestovania. Akonáhle majú dojem, že túto úlohu zvládli, vydajú sa na cestu do alternatívneho vesmíru. Počas pokusu a cesty do nepoznaného priestoru ich stretne nečakaná premena. Po návrate sa im šokujúcim spôsobom zmení nie len fyzická podoba, ale predovšetkým sa zmenia aj ich schopnosti.

KRYCIE MENO U.N.C.L.E.

krycie meno uncleOpäť sa stretávame s dvomi špičkovými agentmi organizácie U.N.C.L.E (United Network Command for Law Enforcement). Američan Napoleon Solo (Henry Cavill) a Rus Illya Kuryakin (Armie Hammer) bojujú proti všetkým zločincom, ktorí ohrozujú svet. Príbeh sa odohráva na počiatku šesťdesiatych rokov dvadsiateho storočia, na vrchole studenej vojny. Agent CIA Solo a agent KGB Kuryakin bojujú proti záhadnej zločineckej organizácii, ktorá si podmaňuje svet prostredníctvom šírenia jadrových zbraní a rôznych moderných technológií. Kľúčom k nájdeniu hlavných vinníkov je dcéra nemeckého vedca. Začína súboj s časom, aby sa zabránilo celolosvetovej katastrofe.

V HLAVE

v-hlaveObdobie dospievania môže byť veľmi komplikované. Riley, která je vytrhnutá zo svojho starého života na americkom Stredozápade potom, ako sa jej otec musí kvôli novej práci presťahovať do San Francisca, nie je žiadnou výnimkou. Rovnako ako my všetci, aj Riley je zmietaná svojimi emóciami – Eufóriou, Strachom, Hnevom, Nechutenstvom a Depresiou. Všetky tieto emócie spoločne nažívajú v tzv. Riadiacom centre v mozgu, odkiaľ jej pomáhajú vysporiadať sa s nástrahami bežných dní. V čase keď sa Riley snaží vyrovnať so zmenou, ktorú jej prináša presťahovanie sa na nové miesto, prepukne v Riadiacom centre zmätok.  A hoci sa Eufória, ako Rileyina dominantná emócia snaží zachovať pozitívne myslenie, objavujú sa medzi jednotlivými pocitmi nezhody v tom, ako sa najlepšie vysporiadať so životnou zmenou, novým domovom a školou.Či sa už jednalo o dobrodružný balónový let vysoko v oblakoch, alebo o veľkomesto plné príšeriek, oskarový režisér  Pete Docter sa vždy snažil zaviesť divákov na neobyčajné a nápadité miesta. V najnovšom prírastku do kolekcie Pixaroviek sa prenesieme na jedno z najpozoruhodnejších miest vôbec – priamo do ľudského mozgu.

ARTMAX FILM – LEVIE SRDCE

artmax Filmy-page-001Teppo je radikálny neonacista, ktorý si stojí za svojimi názormi, no zároveň však túži po láske a rodine. Keď stretne atraktívnu servírku Sari, všetko sa zdá ideálne, kým nespozná jej malého černošského syna Rhamadhaniho. Teppo sa tak ocitá pred ťažkým rozhodnutím – splní si svoj ? Sen o otcovstve a rodine alebo zostane verný svojej celoživotnej viere a presvedčeniu založenom na diskriminácii a nenávisti? Situáciu navyše skomplikuje jeho brat Harri a vodca skinheadov. Teppo si musí vybrať a jasné rozhodnutie môže mať fatálne následky nielen pre neho, ale najmä pre tých, ktorých miluje. Snímka Levie srdce mala v roku 2013 celosvetovú premiéru na MFF v Toronte a českí diváci ju poprvýkrát videli na Medzinárodnom filmovom festivale Febiofest 2014 v Prahe. Režisér Dome Karukoski je jeden z najuznávanejších mladých fínskych režisérov, ktorého snímky získali už viac ako 30 festivalových ocenení a vo Fínsku patria k divácky najobľúbenejším filmom. Vo svojej filmovej tvorbe zväčša citlivo a odľahčene poukazuje na pálčivé témy modernej spoločnosti. Konkrétne v Leviom srdci síce reaguje na silnejúci tlak radikálnej pravice v severských krajinách, no postavy vykresľuje empaticky a jednotlivé príbehové udalosti zase s patričnou dávkou napätia, ale aj nenásilného humoru.

RYTMUS SÍDLISKOVÝ SEN – KÚP SI VSTUPENKY UŽ DNES!

Rytmus_sidliskovy_sen_predpredaj_A4_CNMX(v kine od  20.8.2015)

Prvé reakcie divákov po zhliadnutí filmu na kontrolných projekciách sú vzácne rovnaké. Silné emócie, výraz prekvapenia, že videli niečo neočakávané a potom vzápätí otázka: “To vám Rytmus dovolí zverejniť?” Film teda určite nie je pomníčkom Rytmusovej “slávy”, ani retrospektíva jeho tvorby, ani nič načo je divák zvyknutý z filmov o zaslúžilých umelcoch. Filmom odkrývame zložité vzťahy rodiny, ktorých je v Čechách a na Slovensku stále viac. Rodiny, kde každý jej člen má iné priezvisko, kde musíte používať prívlastky nevlastný, vlastný či biologický ale najmä rodiny, ktorá 38 rokov zápasí s rasizmom okolia ale paradoxne aj s láskou v jej vnútri. Napriek tomu sa z rómskeho čašníka vyrastajúceho v “gádžovskej” rodine stala za 8 rokov nakrúcania filmu známa osobnosť, idol mládeže. Vydáva albumy v desaťtisícových nákladoch, bol porotca Superstar a na internete jeho videá zhliadlo viac ako 200 miliónov užívateľov. Intímne spovede Rytmusových najbližších vykreslia komplikovanú skladačku jeho komplikovanej osobnosti. V Rytmusom živote si mnohí z vás nájdu aj ten svoj príbeh. Pochopia, že sídliskový sen nie je o drahých autách, retázkach a hodzinách, ale o niečom úplne inom.

ARTMAX KONCERT – ROGER WATERS THE WALL

RW_TheWall_A4(Utorok 29.9.2015 o 20:00)

Roger Water The Wall je hudobno-zážitková road movie, ktorá zachytáva svetové koncertné turné zakladajúceho člena legendárnej britskej skupiny Pink Floyd v rokoch 2010 až 2013. Zábery, zhotovené v troch mestách na dvoch kontinentoch, putujú medzi 150 metrov dlhým javiskom a zákulisím, z ktorého všetko exkluzívne komentuje sám Waters. Divákom sa naskytne pohľad na úchvatnú hudobnú a vizuálnu show, v ktorej nechýba pyrotechnika, bohaté projekcie a pred zrakmi rastúca monumentálna stena. Waters pri tvorbe ohromujúcej rock´n´rollovej show doslova zhmotnil vlastnú imagináciu a protivojnové vízie – rovnako ako pôvodný dvojalbum rockovej opery z roku 1979 nesie aj film silné pacifistické posolstvo a stopuje Watersovu osobnú minulosť, ktorú tvrdo zaťažila otcova a dedkova smrť vo svetových vojnách. VSTUPENKY V PREDAJI!

LABUTIE JAZERO – REPRÍZA

CNMX_jazero_A4(2)Labutie jazero, rozhodne najlepší z romantických baletov,  je podmanivým príbehom krásnej ženy, ktorá sa zmení na labuť, a srdcervúcou poctou sile lásky. Labutie jazero je aj dokonalou syntézou choreografie a hudby a hoci sa Čajkovskij jeho slávy nedožil, baletná hudba, ktorú zložil, sa stala synonymom baletu ako takého, inšpirujúceho celé generácie tanečníkov a prenikajúceho do populárnej kultúry.

Využite možnosť kúpiť si lístok v predpredaji za 9,90 v deň konania baletu bude stáť 10,90! S lístkom z akéhokoľvek predchádzajúceho predstavenia Artmax balet, alebo Artmax opera získavate jednorazovú

zľavu 0,70 €! Vo vašom kine na vás čaká prípitok, pohodlné sedenie, dokonalý zvuk a skvelý obraz! Vstupenky na Labutie jazero je možné zakúpiť na pokladniach jednotlivých kín, aj online.

Vstupné na balet Labutie jazero v predpredaji

plné vstupné 9,90 €, pre držiteľov Film karty CINEMAX 8, 90 € a pre držiteľov VIP karty CINEMAX 7, 90 €

Vstupné na balet Labutie jazero v DEŇ KONANIA AKCIE

plné vstupné 10, 90 €, pre držiteľov Film karty CINEMAX 9, 90 € a pre držiteľov VIP karty CINEMAX 9, 90 €

V novej sezónne pre vás multikino Cinemax pripravuje:

22. september – Romeo a Júlia (balet, Londýn, PRIAMY PRENOS)

5. október – Figarova svadba (operadýn, PRIAMY PRENOS)

10. november – Aida (opera, Sydney, záznam)

16. december – Luskáčik (balet, Londýn, PRIAMY PRENOS)

6. január – Carmen (opera, Taormina, záznam)

11. február – Trubadúr (opera, Paríž, PRIAMY PRENOS)

21. marec – Boris Godunov (opera, Londýn, PRIAMY PRENOS)

6. apríl – Giselle (balet, Londýn, PRIAMY PRENOS)

25. apríl – Lucia z Lammermooru (opera, Londýn, PRIAMY PRENOS)

26. máj – Capuletiovci a Montecchiovci (opera, Barcelona, PRIAMY PRENOS)

27. jún – Werther (opera, Londýn, PRIAMY PRENOS)

Vstupenky na balet ROMEO A JÚLIA a na operu FIGAROVA SAVDBA sú už v predaji na pokladniach kina.

Okrem toho hráme: Malý dráčik 2D, Nesmrteľný, Mission: Impossible – Národ grázlov, Ant-Man 2D, Bojovník, Magic Mike XXL, Macík 2, Mimoni 2D aj 3D, Jurský svet 3D, Papierové mestá a Vykoľajená.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.