Cinemax nové logoKoncom letných prázdnin prináša multikino Cinemax niekoľko premiérových filmov. Od štvrtka si môžete vychutnať filmové novinky akými sú Ben – Hur, Božská Florence, Pete a jeho drak alebo Najkrajší deň. Priaznivci thrillerov si zas prídu na svoje vo filme Smrtiaci príliv, v ktorom mladá žena uviazne na bóji na mori a okolo nej krúži veľký biely žralok.

BEN – HUR

ben-hurBen-Hur je epický príbeh Ben-Hura (Jack Huston), potomka významného kniežacieho rodu z Jeruzalema, ktorého adoptívny brat Messala, vysokopostavený príslušník rímskej armády, krivo obviní zo zrady. Jeho rodina vrátane milovanej manželky skončí vo väzení a on sám je zbavený majetku a odsúdený na doživotné galeje. Po troch rokoch strávených na mori sa Ben-Hur vracia do vlasti s jedinou myšlienkou – pomstiť sa Messalovi za všetky príkoria, ktoré mu spôsobil. Vyzve ho preto na súboj v pretekoch štvorzáprahov, aby dokázal, že pravda a víťazstvo stoja na jeho strane.

smrtiaci prilivSMRTIACI PRÍLIV

Surfistka Nancy si ani nemohla vybrať krajší deň na zdolávanie vĺn. Odľahlá pláž pripomína raj na zemi, no nevinné surfovanie sa čoskoro zmení na peklo. Z mora sa totiž vynorí hrozba – veľký biely žralok, ktorý Nancy síce zraní, no napriek tomu sa jej podarí dostať na neďalekú bóju. Žralok sa však svojej koristi tak ľahko nevzdá…

PETE A JEHO DRAK

pete-a-jeho-drakPre Grace, správkyňu lesa, boli príbehy o divokom drakovi žijúcom hlboko v horách, ktorými jej otec, pán Meacham udivoval deti v okolí už dlhé roky, len vymyslenými a neuveriteľnými historkami. Až kým nestretne Peta, tajomného desaťročného chlapca bez rodiny a domova, ktorý tvrdí, že žije v lese so svojím obrovským priateľom Elliotom. Ten sa podľa Petovho popisu  nápadne podobá drakovi z rozprávania pána Meachana. S pomocou Natalie, dcéry majiteľa píly Jacka, sa Grace rozhodne zistiť, odkiaľ Pete pochádza, kam patrí a či jeho drak naozaj existuje…

BOŽSKÁ FLORENCE

florenceHriešne bohatá Florence Foster Jenkins (Meryl Streep) je v roku 1944 na výslní vrcholu newyorskej spoločnosti. So svojím manželom a manažérom v jednej osobe, St. Clair Bayfieldem (Hugh Grant), veľkorysým patrónom klasickej hudby, zahŕňajú mestskú smotánku výberom slávnych operných árií v podaní samotnej božskej Florence. Jediným nedostatkom jej vystúpení je skutočnosť, že Florence nielenže nedokáže udržať pri speve melódiu, ale jej hudobné nadanie a hlas sú jednoducho príšerné. Takúto drobnosť však dokáže dobrý milujúci manžel vyriešiť. Bayfield udržuje svoju Florence v presvedčení, že jej spev je priamo nadpozemsky krásny. A tak Florence vždy spieva pre starostlivo vybrané a zaplatené publikum, či veľmi lojálnych priateľov. Povzbudená svojimi úspechmi, Florence sa rozhodne splniť si celoživotný sen: vystupovať v Carnegie Hall. Vo svojej neskrotnej štedrosti rozdá na svoj chystaný koncert tisíce vstupeniek veteránom vracajúcich sa z vojny. Bayfield, ktorý ju láskyplne chráni pred krutou pravdou, musí čeliť najťažšej výzve svojho života…

Uznávaný britský režisér Stephen Frears (Kráľovná, Philomena) obsadil do hlavnej roli Florence všestranne talentovanú a stále krásnu Meryl Streep, ktorá na rozdiel od svojho skvelého speváckeho výkonu v muzikáli Mamma Mia, musela teraz dokázať spievať čo najviac falošne. Jej elegantného, aristokratického manžela stvárnil okúzľujúci a neodolateľný Hugh Grant. Božská Florence je film, ktorý musíte počuť, aby ste uverili.

NAJKRAJŠÍ DEŇ

najkrajsi-denNajlepší mejdan je ten posledný. Svojrázny, upätý a ambiciózny klavirista Andi sa stretáva s flegmatikom a pohodárom Bennom a obaja zisťujú, že majú jedno spoločné. Títo dvaja tridsiatnici majú na krku diagnózu smrteľnej choroby a na dvere im už klope zubatá s kosou. Jeden presvedčí druhého, že majú ideálnu príležitosť vykašľať sa na akúkoľvek zodpovednosť. Spoločne utečú z hospica s cieľom poriadne si vyhodiť z kopýtka a užiť si tie najbáječnejšie dni v živote. Veď kedy inokedy… Napožičiavať si peniaze alebo nakúpiť kopu vecí na splátky je jednoducho geniálny nápad, ako prísť k rýchlym prachom, a obaja smrteľne nažhavení tridsiatnici vyrážajú prvou triedou na fantastický výlet po Afrike. Pre hypochondra Andiho je začiatok výpravy malou nočnou morou, zatiaľčo Benno má svoj tajný plán. Ich cesta sa skladá z radu zábavných aj tragikomických situácií, až im nakoniec ponúkne to, po čom túžili – ten Najkrajší deň. „Podobný film Nedotknuteľní pred pár rokmi ukázal, že pozitívne emócie vo filme nemusia nevyhnutne znamenať gýč, ale v kombinácii s dobrou filmárčinou sa z podobných filmov môže stať aj nečakaný hit,“ hovorí šéf kinodistribúcie Bonton film Ondřej Kulhánek.

ARTMAX FILM – SVATÝ PETER A PÁPEŽSKÉ BAZILIKY RÍMA

artmax Filmy-page-001(Utorok 30.8.2016 o 18.10 h,)

Navštíviť všetky zaujímavé miesta sveta nie je v silách jedného človeka. Teraz je to ale predsa len o niečo jednoduchšie. Vďaka moderným technológiám si môžete v kinách vychutnať unikátne dokumenty z tých najznámejších umeleckých galérií, múzeí a miest. Vo svojom kine sa budete môcť najnovšie vydať do historického Ríma a prehliadnuť si fascinujúce miesta, na ktorých sa utvárali dejiny. Načerpajte energiu sakrálnych pamiatok a vychutnajte si jedinečnú atmosféru génia loci týchto nenapodobiteľných miest priamo z pohodlia svojho kina.

CNMX_a4_Bridget_jonesovaBABSKÁ JAZDA – DIEŤA BRIDGET JONESOVEJ

Milé baby, pripravte sa na ďalšiu dávku romantiky a zábavy. Tešiť sa môžete na babskú jazdu s filmom Dieťa Bridget Jonesovej už v utorok 13. septembra. Uvoľnená atmosféra, darčeky od partnerov a tombola sú samozrejmosťou, tentokrát však na Vás čaká aj súťaž. Viac o súťaži zistíte až na akcii. Najväčšia smoliarka v dejinách sa tentokrát bude musieť vyrovnať s neplánovaným tehotenstvom. Ako však k tomu prišlo ak je stále bez chlapa? Celkom jednoducho, jeden odviazaný hudobný festival, kde sa stretla s pohľadným cudzincom a jedna spoločenská akcia, kde sa presvedčila, že stará láska nehrdzavie. Päťdesiat percentná šanca na otcovstvo je viac ako potrebné aby obaja muži zabojovali o Bridget.

Okrem toho v multikine Cinemax: Hľadá sa Dory 2D, Tajný život maznáčikov 2D aj 3D,Vojnoví psi,  Buchty a klobásy, Matky rebelky, Učiteľka, Star Trek: Do neznáma 2D aj 3D, Jednotka samovrahov 2D, Doba ľadová: Mamutí tresk 2D, Hore za láskou a Strašidlá.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.