Cinemax nové logoBanskobystrické multikino Cinemax prináša filmovým fanúšikom aj od tohto štvrtka, 27. októbra filmové premiéry. V premiére tak môžete vzhliadnuť americký thriller Účtovník. Počas nasledujúceho víkendu Cinemax ponúkne aj predpremiéru animovaného filmu Trollovia, kde každý môže nájsť svoje šťastie.

ÚČTOVNÍK

uctovnikChristian (Ben Affleck) je matematický génius, ktorý má lepší vzťah k číslam než k ľuďom. Pod zásterkou malomestskej účtovníckej kancelárie, pracuje ako nezávislý účtovník pre niekoľko najnebezpečnejších zločineckých organizácií na svete. S postupným sťahovaním slučky zo strany oddelenia pre boj s organizovaným zločinom ministerstva financií, prijme legálneho klieta: prosperujúcu spoločnosť zaoberajúcou sa robotikou, v ktorej účtovníčka (Anna Kendrick) zistila nezrovnalosti. Čím viac Christian odkrýva účtovné záznamy a približuje sa k odhaleniu pravdy, tým viac začína v jeho okolí stúpať počet mŕtvych…

TROLLOVIA – PREDPREMIÉRA

(Víkend 29.10. – 30.10.2016 o 13.40 h,)

Trollovia sú vždy veselí a šťastní škriatkovia, ktorí najviac zo všetkého milujú hudbu, tanec a spev. Jedinou ich vážnejšou starosťou sú Bergeni. Tí si totiž myslia, že môžu byť šťastní jedine vtedy, keď budú mať Trolla v žalúdku. Bohužiaľ však už dlhú dobu žiadneho na jedálničku nemali. Trolliemu kráľovi Peppymu se totiž podarí aj so všetkými jeho poddanými utiecť a založiť vlastné veselé mestečko Trollíkovo, ktoré sa Bergenom nedarí nájsť. A tak je ich kráľovstvo oproti šťastnému a farebnému Trollíkovu naplnené hnevom a zlobou.

ARTMAX FILM – AMERICAN HONEY

artmax Filmy-page-001Dokonalá generačná výpoveď ľudí, ktorí stoja na prahu dospelosti a nevedia, ako ho majú prekročiť. Americký sen je film, ktorý budete emocionálne prežívať v závislosti od dátumu vášho narodenia. Určite však neostanete ľahostajní, rovnako ako členovia poroty na tohtoročnom festivale v Cannes, ktorí film ocenili špeciálnou cenou. Mladučká Star /Sasha Lane/ žije život, aký by nikto z nás žiť nechcel. Sama sa stará o dvoch mladších súrodencov, lebo nemá otca, matka sa nezaujíma o nič a otčim sa o Star zaujíma až příliš. Keď teda stretne na parkovisku pred supermarketom dodávku plnú vrstovníkov, ktorí žijú svoju špecifickú verziu amerického sna, neváha dlho a naskočí. Stane sa tak súčasťou partie mladých ľudí, ktorí cestujú naprieč Amerikou a na živobytie si zarábajú ako podomoví predajcovia predplatného na časopisy, o ktoré by inak nikto nemal záujem. Všetci sú to outsideri, ktorí tušia, že po zabehaných koľajách cesta nevedie, a preto sa chopili poslednej šance, ktorá im ešte ostávala. Star veľmi skoro zistí, že táto činnosť nie je ani tak práca, ale skôr životný štýl, ktorý je naplnený hltaním kilometrov, nočnými žúrmi, svojráznymi rituálmi a konfliktami, ku ktorým členovia tejto špeciálnej „rodiny“ nikdy nemajú ďaleko. A keď sa Star navyše zamiluje do najúspešnejšieho predajcu Jakea /Shia LaBeouf/, spozná na vlastnej koži, že táto jazda bude všetko iné, len nie bezstarostná.

Režisérka filmu Andrea Arnoldová vás do života hrdinov Amerického sna vtiahne s neuveriteľnou ľahkosťou aj preto, že jej štáb si život podomových predajcov vyskúšal na vlastnej koži. Počas natáčania všetci spali len v najlacnejších moteloch a najazdili neuveriteľných osemnásťtisíc kilometrov, rovnako ako ich filmoví predstavitelia. Zároveň do filmu obsadzovali primárne nehercov, až jedenásť z pätnástich ústredných postáv nemalo predchádzajúcu hereckú skúsenosť, vrátane objavu filmu, Sashi Lane, ktorú režisérka stretla na pláži.

ARTMAX FILM – TONY ERDMANN

1-tonierdmann( Utorok 1.11.2016 o 20.30 h,)

Život učiteľa Winfrieda Conradiho plynie v absolútnej rutine, ktorú mohutný muž len občas naruší svojou pubertálnou vášňou – drobným žartovným prestrojením. Po tom, čo mu zomrie jediný verný druh, slepý pes, sa Winfried rozhodne venovať  celú pozornosť  svojej dcére Ines, ktorá všetko podriadila kariére. Po neúspešnom pokuse o kontakt mení Winfried stratégiu. Čo nemôže dosiahnuť ako  neúspešný otec, to môže docieliť jeho neforemné alter-ego, nemecký ambasádor a životný kouč Toni Erdmann.

HALLOWEEN – V ZAJATÍ DÉMONOV 2

Ak ste milovníkmi strachu a v hororovej atmosfére sa doslova vyžívate, potom v sobotu 29. októbra nesmieste v Cinemax chýbať. Najlepší duchársky horor tohto roka, V zajatí démonov 2 si môžete vychutnať za pekelne dobrú cenu. A k tomu Vám Cinemax ponúka dve krvavé nachos combo za cenu, ktorej jednoducho neodoláte.

DOCTOR STRANGE – PREDPREMIÉRA

Ďalší príbeh zo štúdia Marvel nás zoznámi so svetoznámym neurochirurgom Dr. Stephenom Strangeom, ktorého život sa radikálne zmení po vážnej autonehode. Tá ho oberie o to najcennejšie, čo má – schopnosť používať ruky. Keď ho tradičná medicína sklame, rozhodne sa hľadať pomoc a nádej na nezvyčajnom mieste – mystickom Kamar–Taj v Himalájach. Čoskoro však zistí, že toto miesto nie je len uzdravovacím centrom, ale tiež základňou pre boj s neviditeľnými temnými silami, ktoré chcú zničiť náš svet. Strange získava nové, nadprirodzené schopnosti a musí sa rozhodnúť, či sa vráti k svojmu pôvodnému životu, plnému bohatstva a uznania, alebo sa ho vzdá a bude chrániť náš svet ako najmocnejší z čarodejníkov…

FANTASTICKÉ ZVERY A ICH VÝSKYT – PREDPREMIÉRA

Úplne nové čarodejnícke dobrodružstvo, ktoré Ťa vráti do sveta čarodejníkov a zvláštnych bytostí vytvoreného spisovateľkou a autorkou príbehov o Harry Potterovi J. K. Rowlingovou. Fantastické zvery a ich výskyt začínajú v roku 1926, kedy Newt Scamender práve dokončil svetovú výpravu za hľadaním a dokumentáciou výnimočného výskytu magických stvorení. Jeho krátke zastavenie v New Yorku by sa zaobišlo bez nehody, nebyť mukla menom Jacob, strateného magického kufríka a úteku niektorých Newtových fantasticých zverov, ktoré môžu byť veľkým problémom rovnako pre svet čarodejníkov, ako muklov… Vychutnajte si návrat do sveta mágie, ktorý ovplyvnil celú generáciu.

a4_anastasiaARTMAX BALET – ANASTASIA

Baletnú časť sezóny v Cinemaxe otvorí priamy prenos baletu Anastasia. Celovečerný balet Kennetha MacMillana s podmanivou hudbou Čajkovského a Martinů je presvedčivým skúmaním identity v búrlivých počiatkoch ruskej revolúcie. Anastasia je balet o jednej z veľkých historických záhad 20.storočia, ktorá bola vyriešená iba nedávno. Na vrchole ruskej revolúcie bola popravená kráľovská rodina. Následne sa objavila mladá žena – zjavne kráľovská princezná, ktorá prežila. Na svoju minulosť si však spomenúť nevie… Pre balerínu je hlavná postava silnou psychologickou výzvou. Ako si s ňou oceňovaná baletka poradí uvidia diváci v Cinemaxe v priamom prenose z Londýna už túto stredu 2. novembra o 20.10 hod. V Cinemaxe na divákov čaká ako už tradične prípitok, pohodlné sedenie, dokonalý zvuk a skvelý obraz. Jednoducho maximálny kultúrny zážitok.

Okrem toho v multikine Cinemax: Deväť životov pána Fúzika, Bezva ženská na krku, Jack Reacher: Nevracaj sa, Deviaty život Louisa Draxa, Operácia Anthropoid, Zilionári, Dievča vo vlaku, Pirko, Kubo a kúzelný meč 2D, Bociany 2D aj 3D, Domov pre neobyčajné deti sl. Peregrinovej 2D, Dieťa Bridget Jonesovej, Inferno a Inštalatér.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.