Najväčší svetový výrobca pneumatík a gumárenských výrobkov Bridgestone sa stal majoritným vlastníkom banskobystrickej firmy A.R.S. Tá vznikla v meste pod Urpínom ešte v roku 1992 a prepracovala sa medzi  najväčšie domáce subjekty na trhu s pneumatikami.

„A.R.S. a jej zamestnanci získajú začlenením do koncernu Bridgestone nové príležitosti k ďalšiemu rozvoju našich špecializovaných, profesionálnych služieb a posilneniu našich hodnôt. Tešíme sa na úspešnú spoluprácu s tímom Bridgestone,“ povedal Miroslav Kostiviar, zakladateľ a akcionár spoločnosti A.R.S.

a.r.s. banska bystrica google reprofoto
Banskobystrické sídlo spoločnosti na konci Medeného Hámra.

Spoločnosť A.R.S. spol. s r.o. pokrýva celý slovenský trh a svoje postavenie si vybudovala najmä cez poskytovanie riešení pre fleetových zákazníkov, respektíve zákazníkov s väčšími vozovými parkami, ktoré znižujú ich celkové náklady na pneumatiky. Vlastní jednu prevádzku na protektorovanie pneumatík a 8 servisných dielní, ktoré budú pôsobiť pod zastrešujúcim označením „Partner Bridgestone“.

„Bridgestone a A.R.S. sú dve popredné spoločnosti, ktoré dlhodobo pôsobia na trhu pneumatík pre osobné a úžitkové vozidlá. Som presvedčený o tom, že vďaka nášmu pokrytiu trhu, skúsenostiam a orientácii na zákazníkov a zamestnancov budeme schopní ďalej rozvíjať túto silnú organizáciu s veľkým potenciálom pre obe strany,“ povedal Antonio lannetta, riaditeľ obchodnej jednotky Commercial Business Unit v spoločnosti Bridgestone East Europe.

A.R.S sa tiež stane súčasťou siete výrobcov  protektorov Bandag, ktorá patrí spoločnosti Bridgestone. Jedná sa o zásadný krok v súlade so servisnou stratégiou, zameranou na maximalizáciu životnosti pneumatík a výhodnú správu kostier pneumatík vo vozovom parku. Kombinácia silných stránok a technologického know-how spoločnosti A.R.S. a Bridgestone podporí ich pôsobenie na slovenskom trhu pneumatík pre nákladné vozidlá.

Bridgestone Europe NV/SA s európskou centrálou v belgickom Bruseli je kľúčovou divíziou Bridgestone Corporation, najväčšieho výrobcu pneumatík a gumárenských produktov na svete so sídlom v Tokiu. V Európe Bridgestone prevádzkuje vývojové a výskumné centrum, 8 tovární a má zastúpenie vo viac ako 30 krajinách s celkovým počtom 12 500 zamestnancov. Pneumatiky vyvíjané a vyrábané v Európe sú tiež exportované mimo európske teritórium.