Z iniciatívy vlády SR sa na pôde mesta Banská Bystrica, v priestoroch radnice, uskutoční dňa 25. februára 2015 výjazdové zasadnutie vlády Slovenskej republiky. Dnes o tom informovali na tlačovej besede primátor Ján Nosko spolu s viceprimátorom Jakubom Gajdošíkom.

tlacovka primator (1)„Verím, že výsledok bude prijatie uznesenia, ktoré prinesie zdroje pre realizáciu aktivít mesta,“ vyjadril sa na tlačovej besede Ján Nosko. Rokovanie vlády SR na pôde mesta Banská Bystrica by malo vytvoriť ďalší priestor pre komunikáciu a spoluprácu s mestom. Doteraz sa podarilo z vládnych peňazí vyčleniť investíciu na  rekonštrukciu zimného štadióna a v pláne je aj rekonštrukcia Kaštieľa Radvanských, na ktorý vláda prispela sumou milión eur.

Primátor Nosko informoval aj o tom, že sa pri realizácii priorít zamerali hlavne na problémy týkajúce sa nezamestnanosti mesta Banská Bystrica a jeho priľahlého okolia. Jednou z priorít bude aj priemyselný park, avšak všetko bude závisieť od ministerstva hospodárstva a financií. „Aktivít je strašne veľa a stále rokujeme o najdôležitejších“ doplnil primátor Ján Nosko.

„Vláda môže podporiť množstvo projektov, ktoré sme dali ako podklady pre jednotlivé rezorty. Uvidíme, ako sa k tomu jednotlivé rezorty postavia,“ vyjadril sa viceprimátor Jakub Gajdošík. Konkrétnejšie projekty primátor ani viceprimátor nepredstavili. „Ešte máme týždeň na rokovanie, ktoré sa zintenzívňuje. Detailnejšie projekty, ktoré budeme chcieť, aby boli podporené, sa dozvieme až v stredu,“ doplnil Gajdošík.

Celý program rokovania vlády sa začne o desiatej hodine. Neskôr majú ministri naplánovaný obed a každý má potom individuálny program. Zasadnutie bude zabezpečovať sto ľudí, a mesto nebude stáť ani euro. Celé zasadnutie ako aj aktivity spojené s ním zabezpečuje vláda zo svojich rezerv.

Čo sa týka dopravných obmedzení, tie budú jedine na Kapitulskej ulici, kde budú vyčlenené miesta na parkovanie pre vládne vozidlá. Pár parkovacích miest bude vyčlenených aj pre novinársku obec pri Barbakane.