Quantcast

Michal Dušička, raper viac známy pod pseudonymom Majk Spirit, sa počas jeho Primetime tour opäť objaví v Banskej Bystrici ale tentokrát aj s legendárnou H16 crew.

spirit-primetime-tour-bbMôžete ich vidieť už v sobotu 26. novembra v klube Ministry of Fun). Samotný koncert začína až o polnoci, no odhadovaný koniec je až o štvrtej hodine ráno, takže sa nemusíte báť, že by ste si Majka alebo iných členov skupiny dostatočne neužili. Predpredaj vstupeniek prebieha na stránke ticketportal.sk.

Svoj prvý album, Nový človek, vydal Majk v roku 2011. O štyri roky neskôr vydal ďalšie dva albumy, Yblack a Ywhite, z ktorých môžete poznať mnoho hitov ako napríklad: Primetime, Som aký som, DobYjeme svet a ďalšie. Majk má už za sebou obrovský počet úspechov a ocenení. V roku 2012 získal dve ocenenia v ankete Slávik – za objav roka a najlepší videoklip roka, o rok neskôr získal ocenenie od spoločnosti Google za najvyhľadávanejšiu osobnosť na Google v rámci Česka a Slovenska. V roku 2014 sa stal porotcom v súťaži “Hlas Česko Slovenska”. V tom istom roku sa stal víťazom ocenenia “MTV Europe music awards” v kategórii “the best Czech and Slovak act”.

Majk je prvým Slovákom, ktorý prekonal polmiliónovú hranicu fanúšikov na Facebooku. Členom formácie “H16” sa stal už v roku 2003. Ďalší členovia tejto hip-hopovej skupiny sú: Otecko (Branislav Korec), Cigo (Juraj Wertlen), DJ Yanko Král, Abe, Grimaso a Billy Hollywood. Názov tejto skupiny pochádza z adresy strednej š koly (Hálová, 16), ktorú Majk navštevoval. Skupina H16 sa preslávila rôznymi hitmi ako napr. “Jednašeska ftvojom klube”, “Nech vidia (ft. Rytmus)”, “Zarábaj keš”, “Vitaj v meste” zo svojich albumov “Kvalitný materiál”, “Čísla nepustia” a “Rýmy, hudba a Boh”.