V druhom aprílovom týždni budeme môcť definitívne zabudnúť na zimu. Výraznejšie mrazy sa už neočakávajú ani v nočných hodinách a charakter počasia sa konečne začne približovať aktuálnemu ročnému obdobiu.

Foto: il. ©ISIFA/Gettyimages Creative Subscript/

Pondelok (8.4.) bude v Banskej Bystrici jasný, maximálne polooblačný. Popoludní je predpoklad nárastu oblačnosti. Okolo obeda sa môže teplota vzduchu vyšplhať už k deviatim stupňom Celzia. Minimálna ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo nuly.

Utorok (9.4) má byť oproti pondelku diametrálne odlišný. Počas celého dňa bude prevažne zamračené s rizikom menej výdatných zrážok. Teplota vzduchu ráno dosiahne maximálne 3, krátko popoludní opäť aj 9 stupňov Celzia .

Streda (10.4) prinesie ešte stále zamračenú oblohu a s ňou aj pokračujúce menšie riziko zrážok, ale postupne sa môže obloha vyjasňovať. Teplota vzduchu sa už vyšplhá ku dvanástim stupňom Celzia.

Štvrtok (11.4) bude ešte dopoludnia polooblačný, postupne zamračený. Teplota vzduchu sa môže vyšplhať okolo obeda až na trinásť stupňov Celzia.

Piatok (12.4) bude oblačný a najmä popoludní a podvečer je potrebné počítať v Banskej Bystrici aj s výraznejšími zrážkami, ku ktorým sa navyše môže pridať aj nepríjemný nárazový vietor. Teplota vzduchu sa síce môže vyšplhať na plus dvanásť stupňov Celzia, ale už spomenutý dážď a vietor pocitovo teplotu znížia.

Sobota (13.4) bude naďalej oblačná a zrážky opäť Banskú Bystricu neobídu. Teplota vzduchu sa vyšplhá ku štrnástim stupňom Celzia.

Nedeľa (14.4) má byť v meste pod Urpínom najmä dopoludnia jasná. Teplota vzduchu sa môže vyšplhať na maximálne 15 stupňov Celzia.

Pondelok (15.4) prinesie prevažne jasnú oblohu a príjemnú teplotu vzduchu na úrovni najviac 16 stupňov Celzia.

Utorok (16.4) má byť ešte príjemnejší. Jasná obloha, slnečné lúče, teplomery ukazujúce okolo 18 stupňov Celzia a takmer bezvetrie. To už odoženie z mesta aj posledné stopy snehu.