Tradičný deň obce Malachov prebehne už počas tejto soboty, 16. septembra v športovom areáli Viliama Lustiga na ihrisku v Malachove od 10-tej hodiny. 

Obec Malachov si v sobotu pre návštevníkov pripravila bohatý program. Už tradične si dopoludnia gulášmajstri strihnú súťaž vo varení toho najlepšieho gulášu, pričom vyhodnotenie tejto súťaže prebehne priamo v čase obeda, teda okolo 12.00 hod.

Po vyhodnotení hlavnej súťaže sa návštevníkom predstaví spevácka skupina Skalka a Dianka Necpalová. Program bude ďalej pokračovať o 13-tej hodine vystúpením detí zo základnej a materskej školy v Malachove. Zúčastneným sa predstaví aj detský folklórny súbor Matičiarik z Banskej Bystrice, ktorý vznikol v roku 1990. Záver hlavného programu bude približne o pol tretej popoludní patriť vystúpeniu folklórnej skupiny Javory a Liesky. Celým dňom budú sprevádzať maskoti Pat a Mat.

Pre všetkých bude k dispozícii aj funselfie automat, ktorý zúčastnením vyrobí na počkanie množstvo zábavných fotiek. Pri príležitosti dňa obce si tento rok pripomenieme i 690. výročie prvej písomnej zmienky o obci Malachov. Chýbať nebude ani podrobná prezentácia histórie obce Malachov, ktorá ako prvá získala titul Naj dedinka Slovenska v roku 2014.

Deti si v rámci osláv dňa obce budú môcť vyskúšať skákací hrad alebo jazdu na koníkoch. Dostupné bude aj líčenie kozmetikou Mary Kay či maľovanie na tvár. Pripravené sú tiež rôzne kreatívne dielne, súťaže pre deti, ale aj občerstvenie.