V ére samostatnej slovenskej futbalovej súťaže sa ešte Banskobystričania z výhry v Ružomberku netešili. Po dvoch dobrých výkonoch a výhrach v úvodných kolách nového ročníka súťaže sa ale očakávalo, že prekonanie dlhoročného prekliatia by mohlo byť blízko. To by ale Hrnčárovi zverenci nemohli natoľko zaostať za svojimi výkonmi zo zápasov v Senici a doma s Trenčínom.

MFK Ružomberok – FK Dukla Banská Bystrica 1:0 (0:0)

Gól: 59. Pekár; ŽK: 63. Poljovka (Dukla); Zápas v Ružomberku sledovalo 1 753 divákov.

Zostava MFK Ružomberok: Zich – Maslo, Práznovský, Greššák, Jurkemik – Nagy – L. Lupták, Ďubek, Pekár (86. Gerec) – Serečin (90.+ Bielák), A. Lovás (69. Almaský).

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Boroš – Turňa, Poljovka, Gyömbér, Savič (64. M. Pančík) – Považanec (77. Augustín), Hlinka – Brašeň, Hučko – Ferenčík (59. Matúš), Slančík.

Úvodné minúty síce patrili mladíkom pod vedením Ladislava Šimča, ale hostia postupne začali preberať iniciatívu. Prvá výraznejšia šanca Dukly prišla v 12. minúte, kedy z ľavej strany nabehol na Zicha Slančík ale v súboji jeden na jedného trafil mladý útočník červeno-bielych len do vybehnutého brankára domácich. Už v 15. minúte mohol po centri Považanca hlavou skórovať Gyömbér, lenže netrafil ideálne. Spomínaný Považanec mohol potom využiť priamy kop, keď z vyše dvadsiatich metrov poriadne natiahol Zicha, ktorý jeho razantnú strelu vytesnil. A keď po chvíli hlavička Slančíka len tesne preletela nad hornou žrďou ružomberskej brány, čoraz viac priestoru si začali vytvárať domáci.

Úvod druhého dejstva síce patril Ružomberčanom, ale potom hostia dokázali prevziať taktovku hry. No potom prišli náhodné šance súpera a zverenci Norberta Hrnčára začínali čoraz viac chybovať. To sa im vypomstilo po Ďubekovom centri v 59. minúte, kedy sa hlavou presadil Štefan Pekár – 1:0. Duklu to zneistilo ešte viac a domáci si naopak vytvárali čoraz viac šancí. Ani nasadenie Matúša či neskôr Augustína neprinieslo potrebné vyložené príležitosti. Naopak Boroš mal plné ruky práce. Aj keď už neinkasoval, červeno-bieli desaťročia trvajúce prekliatie na ružomberskom trávniku nezlomili a opäť v horúcom derby cez kopec na pôde pod Čebraťom nedokázali zvíťaziť. V treťom kole si zároveň pripísali prvú súťažnú prehru pod vedením trénera Hrnčára.