Sedadlá novootvoreného divadla v Europa Shopping Center sa počas nadchádzajúceho víkendu opäť zaplnia. Tentokrát obsadia javisko bábky a herci z obľúbeného banskobystrického Bábkového divadla na Rázcestí. Na svoje si tak prídu detskí ale aj dospelí fanúšikovia tohto divadelného žánra.

Nový koncept zažil vydarený štart

Premiérové predstavenie nového divadelného konceptu Ladies comedy zažilo v zaplnenom hľadisku príjemný úspech. Prví návštevníci divadla ešte nevedeli, čo môžu od takejto formy podujatia očakávať, spokojnosť po predstavení však zdieľali s nadšením.

„Aj keď sme už vypredali všetky lístky, to najťažšie bolo ešte len pred nami. Zaujať divákov, vytvoriť im príjemnú atmosféru, poskytnúť služby, ktoré k tomu patria a vytvoriť tak pozitívny zážitok, za ktorým sa budú radi vracať. To bol cieľ a podľa reakcií publika sa nám ho podarilo aj naplniť,“ hodnotí premiérové predstavenie Marek Polomský, Marketing Manager Europa SC a vyzdvihuje najmä atmosféru, vytvorenú divákmi, ako aj organizáciu či poskytované služby občerstvenia od domácej prevádzky Sympl.

V divadle prvýkrát aj bábky

Diváci sa môžu tešiť na pokračovanie série divadelných predstavení, tentokrát v podaní populárneho divadla Bábkové divadlo na rázcestí. BDNR, ako ho väčšina Banskobystričanov pozná, oslávilo už 60 rokov svojej existencie a na svoj repertoár láka nie len detského diváka. Patrí medzi ojedinelé divadlá, ktoré tvorí a pravidelne hráva pre mladých ľudí aj dospelých divákov, zvyčajne v utorky a stredy o 19.00 h v priestoroch BDNR. Okrem divadelnej tvorby organizuje rôzne festivaly a iniciuje množstvo projektov.

„Je dobré, že sa Europa rozhodla vo svojich priestoroch vytvoriť dôstojné a možno aj inšpiratívne divadelné prostredie a ponúkne tak svojim návštevníkom možnosť stretnúť sa s divadelným umením priamo pod svojou strechou. BDNR je banskobystrickej verejnosti svojimi predstaveniami známe, ale aj tak vidíme  príležitosť dostať sa do povedomia rodičov a detí zo širokého okolia, ktorí si z rôznych príčin doteraz nenašli cestu k divadlu. My takto budeme mať možnosť priblížiť sa k nim a pootvoriť im pomyselné dvere do magického sveta divadelných príbehov,“ približuje Ivana Urbanová z BDNR.

V nedeľu 24. apríla 2022 o 15.00 h si budú môcť diváci pozrieť predstavenie pre najmenších s názvom Dve rozprávky na brušku: O Jurkovi s kozou a O Dobromilovi a Lenimírovi.

Podrobné informácie o predstavení nájdete tu.