Jedinečné Divadlo Štúdio tanca každý mesiac predstavuje krásu tanečného umenia. Ale nielen to. Divákom sprostredkúva autenticitu, odvahu, aktuálnosť a profesionalitu. Vytrvalo razí cestu autorskej tvorby, v čom je skutočne jedinečnou inštitúciou na Slovensku.

Banskobystričania majú tú výhodu, že môžu byť pri umelcoch, profesionálnych tanečníkoch z divadla tak blízko. Aj v máji je preto príležitosť, zažiť niečo výnimočné.

Premiéra spojená s vernisážou a koncertom

5. mája o 19.00 h sa môžete tešiť na formát QUAKE, ktorý prenáša Divadlo Štúdio tanca do nových, nedivadelných priestorov. Budete svedkom toho, ako tanec dokáže presiahnuť hranice svojej disciplíny a domácej scény. Tanečné predstavenie je spojenie viacerých kratších formátov vytvorených členmi umeleckého súboru divadla, vychádzajúcich z ich dramaturgického a choreografického konceptu.

Tri predstavenia v rámci formátu QUAKE

Tibor Trulik – MaD, účinkujú: Michaela Mirtová (Slovensko) a Diego Álvarez Sanóu (Kostarika), dĺžka prestavenia 20 min.

Priestor ako intímna zóna, miesto hry, konfliktu, lásky. Ako v ňom na seba navzájom pôsobíme? Čo sa stane s našou individualitou, s naším prežívaním a existenciou s príchodom novej životnej energie?

Indira Chamalé (Guatemala) – Oquedad – sólo, dĺžka predstavenia 8 min.

Zviera v meste je konfrontované so smrťou celý svoj život. Smrť ovplyvňuje jeho fyzické a emocionálne premeny. Po prekonaní smútku sa znovu vynorí pocit slobody a vytvorí nový impulz. Práve tam, medzi žeravými uhlíkmi, blatom alebo dokonca asfaltom môže kvitnúť kvet.

Cindy Ng (Malajzia) – Heart Habitus – sólo, dĺžka predstavenia 16 min.

Heart Habitus sa zaoberá myšlienkou, že aj telesné orgány majú návyky, ktoré budú nezvratné a nezmenené počas mnohých rokov, až kým ich nezasiahne smrť. Aký je to pocit, keď sa ocitnete v diere, ktorá tam predtým nebola? Aký je to pocit, keď niečo napáda váš priestor?

Vernisáž fotografií pred premiérou

Vernisáž fotografií Marcely Záchenskej sa uskutoční 5. mája o 18.00 h. Fotografická sada the movement… zachytáva štylizované pohyby, gestá a výrazy performerov v sále. Snímky sú zachytené v dynamických a expresívnych momentoch. Ponúkajú pohľad na eleganciu, silu pohybu, kde ľudské telá sú hlavným subjektom a zároveň aktérmi.

Koncert kapely ŠKIDLE po premiére

Po premiére si môžete vychutnať koncert kapely ŠKRIDLE. Mladá skupina troch skvelých hudobníčok prevedie svoje publikum hudobným svetom a multižánrovou zmesou.

Májový program v Divadle Štúdio tanca

Počas mesiaca máj si môžete okrem novej premiéry vychutnať aj ďalšie zaujímavé tanečné predstavenia a podujatia spojené s tancom  a divadlom.

Program

Streda, 17. mája o 18.00 h

SEN – tanečné predstavenie pre deti a rodiny

Utorok, 23. mája o 20.00 h

ARTgang – Divadlo NUDE – Brutto

Štvrtok, 25. mája o 17.00 h

SomaLab

Piatok, 26.mája o 19.00 h

Tančiareň

Streda, 31. mája o 19.00 h

Aha! Miška

Bližšie informácie, ako aj možnosť zakúpiť si vstupenky na jednotlivé podujatia, nájdete na webovej stránke divadla.