dstV pondelok 29 apríla od 17:30 – 19:30 máte jedinečnú možnosť vnímať a zažiť tanečníkov Divadla Štúdio tanca Tibora, Lenku, Mariu, Mirku a Jakuba „na telo“ v bezprostrednom kontakte. Medzinárodný deň tanca oslávia v priestoroch Divadla Štúdio tanca, ktoré ste doposiaľ nepoznali.

Zistíte, že súčasný tanec je všade okolo nás. Každý pohyb sa stáva zaujímavým a každý kto sa hýbe, tancuje. Tanečníci v takejto veľmi intímnej a osobnostnej atmosfére nebudú len tancovať. Každý, kto nás navštívi sa môže tanečníkov a zamestnanca divadla spýtať na čokoľvek, čo ho zaujíma. Občerstvenie bude servírovať riaditeľka divadla Zuzana Hájková. Priestorom vás budú sprevádzať dievčatá z marketingu Divadla Štúdio tanca. Vstup je voľný.

15 rokov Divadla Štúdio tanca

Divadlo Štúdio tanca je profesionálne tanečné divadlo, ktoré dlhodobo prináša na slovenskú scénu projekty približujúce širokému publiku súčasný tanec. Divadlo vzniklo v roku 1998 v Banskej Bystrici a počas svojej existencie sa stalo fenoménom v oblasti súčasného tanca.

Divadlo 15 rokov dokazuje, že progresívnosť a hľadanie nových možností vyjadrenia sa dajú realizovať nielen v umeleckej tvorbe, ale aj v rovine vedenia divadla, ako modernej kultúrnej inštitúcie. V celoslovenskom kontexte je Divadlo Štúdio tanca stále ojedinelou inštitúciou, ktorá poskytuje priestor pre tvorbu, realizáciu a uvádzanie mnohým súčasným umelcom. Doposiaľ Divadlo Štúdio tanca odpremiérovalo celkom 35 celovečerných tanečných inscenácii, z toho 3 predstavenia pre deti a množstvo exteriérových tanečných projektov, v ktorých spolupracovalo s mnohými slovenskými a zahraničnými súčasnými umelcami. Festival Štyri(+2) dni tanca pre Vás, ktorý divadlo založilo a už desať rokov organizuje, sa stal reprezentatívnou prehliadkou toho najlepšieho, čo sa zrealizovalo v oblasti súčasného tanca v slovenskej produkcii a koprodukcii. Taktiež zrealizovalo dve filmové produkcie a vznikli viaceré dokumenty inšpirované činnosťou divadla. Divadlo reprezentovalo Slovensko nielen vo väčšine európskych štátov, ale aj v Egypte, Japonsku, Rusku či Indii.

Divadlo Štúdio tanca, je samostatným divadelným subjektom v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja. Vďaka jeho podpore dnes divadlo pôsobí vo vlastných priestoroch, ktoré slúžia ako stála scéna Divadla Štúdio tanca.