Medializácia kauzy s nepodpísanými grantmi Ministerstva kultúry SR predsedom BBSK Mariánom Kotlebom pomohla banskobystrickému Divadlu Štúdio tanca pri komunikácii s vrcholnými predstaviteľmi štátu. Činnosť divadla je však vedením BBSK stále spochybňovaná a finančne podhodnocovaná.

foto_Veverka_Panorama_Divadlo Studio tanca (2)
Sídlo divadla na banskobystrickej „Kačici“.

Divadlo Štúdio tanca bude preto ďalej hovoriť o tejto situácii. Počas mesiacov október a november sa v Banskej Bystrici a ďalších mestách uskutočnia verejné diskusie na témy, ktoré súvisia s medializovanou kauzou.

Informácie o dianí v Divadle Štúdio tanca si vypočuli kompetentné politické a štátnické špičky. O tom, v akom stave sa divadlo nachádza, má právo počuť aj verejnosť. Divadlo Štúdio tanca, ktoré je na Slovensku jedinou inštitúciou svojho druhu, chce verejnosť informovať o tom, čo sa v ňom deje, ako naozaj pracuje, čo všetko v tejto súvislosti podniklo a chce počuť aj názor ľudí, ktorí sa zaujímajú o jeho tvorbu.

Prvá diskusia sa uskutoční vo štvrtok 1. októbra v Žiline (17. hod., OZ proti korupcii, Kamenná 4) a hovoriť sa bude na tému Ako vládne župan Marian Kotleba v Banskej Bystrici?

Banskej Bystrici sa priaznivci Divadla Štúdio tanca zídu 15. októbra (o 19. hod., DŠT, Komenského 12) – téma Dni tanca, ktoré sa nekonajú.

bratislavskom Divadelnom klube (Jakubovo nám. 12) sa 20. októbra (18. hod.) bude diskutovať o nahote, politike, estetike v tanci a súčasnom umení.

Dni tanca, ktoré sa nekonali budú témou stretnutia divadla s verejnosťou vo Zvolene, ktoré sa uskutoční 18. novembra, v rámci festivalu Víkend atraktívneho divadla (20. hod., DK ŽSR).